Greece

Letoviska

Kefalos - ostrov Kos

Kefalos

Letovisko Kefalos se nachází v jihozápadním cípu ostrova v zálivu Kefalos, cca 40 km od hlavního města Kos.

Kos, Kefalos na mapě Google maps

Okolí letoviska je bohaté na pravěké, starověké i středověké památky. Prohlédnout si můžete například pozůstatky Dimitrina chrámu z 5. století př.n.l., dórského chrámu, chrámu Asklepion zasvěceného Asklepiovi (bohu lékařství) nebo zbytky divadla z helénistické éry. Za návštěvu stojí i pevnost Kefalos, vybudovaná řádem rytířů sv. Jana (též Johanitů).

K ubytování slouží hotely a apartmány. Místní restaurace a taverny nabízejí vynikající jídlo. Noční život je v letovisku Kefalos poměrně klidný, i tak zde lze ale nalézt mnoho míst, kde si člověk může zpříjemnit večer dobrým jídlem s hudbou a koktejly. Na přelomu února a března se ve vesnici koná karneval a v období od července do srpna festivaly k uctění panny Marie a sv. Jana. Na obou akcích jsou vítáni i turisté.

Pláž Kamari, ležící nejblíže vesnici, se rozprostírá v délce 5 kilometrů. Je tvořená zlatavým pískem a obklopená modrou průzračnou vodou, která vybízí k plavání a šnorchlování. Díky příhodnému povětří je Kefalos vyhledávaným místem surfařů. Z pláže dohlédnete na malý ostrůvek Agios Nikolaos, řečený Kastri, na kterém stojí malá kaplička, a který je díky tomu velkým lákadlem fotografů.

Na pláž Kamari navazuje malá pláž Agios Stefanos se zbytky helénského chrámu a raně-křesťanské baziliky sv. Štěpána. Díky závětří a pozvolnému vstupu do moře je vyhledávaná rodinami s dětmi. Další příjemné pláže v okolí vesnice jsou: Paradise, plně vybavená lehátky a tavernami, která se díky sopečným průduchům na dně moře nazývá Bubble beach. Camel, rovněž vybavená pláž s lehátky a nabídkou vodních sportů. Limnionas je malá pláž, s tavernou a molem pro rybářské loďky. Kochyli se může chlubit bílým pískem i nabídkou vodních sportů.

Je možný pronájem aut, motorek nebo kol. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové linky a taxislužba.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám