Greece

Letoviska

Letovisko Mastichari - ostrov Kos

Letovisko Mastichari tvoří vesnice s přístavem a leží v severozápadní části ostrova Kos, cca 22 km západně od hlavního města. Zdejší pláž je mnohými hodnocena jako nejkrásnější pláž ostrova.

Původně rybářská vesnice se za poslední dekádu stala vyhledávanou lokalitou. V létě tu bývá poměrně větrno, i proto sem jezdí hodně příznivců windsurfingu. Pláž v Mastichari je velmi dobře organizovaná a vybavená. Moře je krásně čisté, září do dáli a přímo láká ke koupání a šnorchlování. V nabídce tu naleznete snad všechny vodní sporty. V letovisku se dále nachází několik hotelů, restaurací, taveren, barů, kaváren a obchodů.

Rybáři své čerstvé úlovky prodávají do místních restaurací a taveren. Může se tedy klidně stát, že ryba, kterou jste si právě objednali, byla chycena teprve ráno. Ze zdejšího přístavu vyrážejí menší lodě k okružním plavbám po okolí. Za návštěvu stojí pozůstatky raně-křesťanské baziliky z 5. století a její mozaiková podlaha.

Pro své výlety po ostrově si můžete pronajmout auto, motorku nebo kolo. Noční život se ve středisku vyskytuje v podstatě jen v tavernách, v nichž lidé diskutují při dobrém jídle. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové spoje a taxislužby.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám