Greece

Letoviska

Nikiana - ostrov Lefkada

Letovisko Nikiana se nachází ve východní části ostrova Lefkada a je vzdáleno cca 10 km od hlavního města Lefkas. Toto malebné letovisko je rybářským městečkem, tolik typickým pro přímořské oblasti řeckých ostrovů.

Krajina je kolem letoviska kopcovitá a umožňuje příjemnou pěší turistiku k vrcholům, ze kterých je zajímavý pohled na okolí. Letovisko Nikiana se v posledních letech rozrostlo a získalo si oblibu u turistů. Pláže tu najdeme jak písčité, tak i kamenité, s nádherně čistým a průzračným mořem přímo vybízejícím k potápění. K dispozici jsou tu turistům lehátka a slunečníky a na některých plážích si můžete vyzkoušet i nějaký z adrenalinových vodních sportů, jako např. windsurfing nebo vodní lyžování.

Letovisko nabízí velké množství ubytovacích zařízení, restaurací a taveren, kde se dá vybírat i ze skvělých rybích specialit a jídel z mořských plodů. Některé bary dokonce pořádají i taneční večery. Samozřejmostí jsou malé obchůdky se základními potravinami a se suvenýry. Toužíte-li po větších nákupních možnostech, vydejte se spíše do hlavního města.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám