Greece

Letoviska

Lachania - ostrov Rhodos

Menší, klidné letovisko Lachania (někdy psané také jako Lahania) najdete u východního pobřeží ostrova, v jeho jižní části. Jedná se o oblast méně zastavěnou i obývanou, daleko od rušných a hojně vyhledávaných letovisek severu. Necelých 10 km směrem na sever leží jedno z větších středisek Gennadi a vzdálenost Lachanie od hlavního města Rhodos je cca 70 km.

Letovisko získalo jméno podle malé vesničky Lachania, při jejíž návštěvě na vás dýchne pravá řecká atmosféra – ulice lemují tradiční bílé řecké domečky, často s modrými dveřmi a okny, obec se pyšní i několika pravoslavnými kostelíky a příjemnými kavárnami (například na náměstí se nachází jedna krásná kavárna ukrytá ve stínu vzrostlého platanu). Za vesnicí je udržováno pár políček a olivových hájů. Rušnější část letoviska leží směrem k pobřeží Středozemního moře, kde se nacházejí hotely a další ubytovací jednotky. Pláže jsou v této oblasti spíše oblázkové, někdy písčito-oblázkové a vstup do moře není nijak prudký.

Lachania se rozprostírá na úpatí hor, které se táhnou ve vnitrozemí ostrova, a opravdu je to oblast velice klidná, až pustá. Letovisko bychom proto doporučovali především těm, kteří při své dovolené touží po tichu i takové té izolovanosti od rušných prázdninových center. Ubytování v Lachanii vyhledávají také surfaři mířící na samý jih ostrova, pláž Prasonisi. Zapůjčení auta je zde podle nás nutností. Autobusová doprava sice na ostrově Rhodos funguje spolehlivě a hojně, ale musíte se dostat do některého z větších letovisek, např. do Gennadi. Odtud poté můžete autobusem cestovat až do hlavního města. Půjčíte-li si auto, můžete si udělat výlet na Saint Gorge a Mavos Kavos, krásné romantické pláže s písečnými dunami a pomalým vstupem do moře.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám