Greece

Pláže

Hlavní strana - Zakynthos - Pláže - Agios Nikolaos (Vassilikos)

Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos) - ostrov Zakynthos

Písečná pláž Agios Nikolaos leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého letoviska Vassilikos, cca 27 km jihovýchodně od hlavního města ostrova.

Pláž Agios Nikolaos dostala jméno podle malebného kostelíčka (kaple Saint Nikolaos), který stojí v levé části pláže. Je to jedna z nejživějších a nejzábavnějších pláží na ostrově Zakynthos, je poměrně široká a nabízí rozmanité možnosti vodních sportů a turistických zařízení (restaurací, taveren, hotelů...). Z větší části je pláž organizovaná a velmi rušná, o kousek dál na pravé straně pláže lze ale najít pár klidných míst.

Na pláž se lechce dostanete z hlavní silnice. Pokud jedete cestou z hlavního města směrem na Vassilikos, při projíždění borovým lesem odbočíte vlevo a dostanete se po vedlejší silnici až k pláži.

Pozor, na Zakynthosu se nachází ještě jedna pláž s názvem Agios Nikolaos. Leží v severovýchodní části ostrova u stejnojmenného letoviska, odkud jezdí trajekty na ostrov Kefalonia. Je to menší oblázková pláž s hlubokou vodou.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám