Greece

Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana - Korfu - Letoviska - Perithia (Palaia Peritheia)

Perithia (Palaia Peritheia) - ostrov Korfu

Perithia (Palaia Peritheia)

Letovisko Perithia (Palaia Peritheia) tvoří jedinečná vesnice a nachází se v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, cca 40 km severně od hlavního města.

Korfu, Perithia (Palaia Peritheia) na mapě Google maps

 

Stará vesnice Perethia (Old Perethia)

Vysoko v horách (v nadmořské výšce asi 650 m), nedaleko hory Pantokratoras, leží “vesnice duchů” Perethia. Vesnice byla založena ve 14. století, v době byzantské nadvlády. Její umístění svědčí o potřebě tehdejšího obyvatelstva chránit se před častými nájezdy pirátů. Poté, co bylo pirátství v 19. století potlačeno a co se v přímořských oblastech začal rozvíjet turismus, se zdejší obyvatelé začali stěhovat ze Staré Perithie směrem k moři. Zůstávali tu pouze starší lidé a dnes tu trvale žije asi 5 lidí.

Dojemná je i skutečnost, že vesnici obklopuje celkem osm kostelů. To poukazuje na hloubku víry v Boha tehdejších obyvatel. Hned u příjezdu do vesnice se naskýtá pohled na starou zvonici sv. Jakuba. Zajímavá je také budova školy a její brána, na které je vytesán erb šlechtické rodiny. Škola fungovala až do roku 1940.

Procházka okolo Perithie je ohromující, nádherná příroda všude okolo. Zároveň má však člověk při pohledu na opuštěné a rozbořené domy smíšené pocity. Pozitivní je, že některé staré domy jsou dnes přeměněny na taverny, kde se dá skvěle najíst a odpočinout si. Z vesnice Perithia sem cesta trvá asi 15 minut jízdy autem.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Apraos, Kalami, Kassiopi, Nissaki, Strinilas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám