CZ
Greece

Řecko a řecké ostrovy

Stránky o Řecku, pro všechny, kteří se zamilovali do Řecka

Milujete Řecko a pláže, modrou a bílou? Milujete sluníčko, frapé a tzatziki? Obdivujete antickou historii, plachtění nebo rádi lenošíte pod slunečníkem? Zbláznili jste se do Korfu, sníte o svatbě na Santorini? Učaroval vám Zakynthos? Nebo je vaší kolosální láskou ostrov Rhodos – perla egejského moře? Nemůžete se rozhodnout, zda vyrazíte na Kyklády nebo Dodekanéské ostrovy? Tančíte s Řekem Zorbou a kupujete lízátka všem dětem z Pirea? Pak jste tady správně.

Tohle jsou stránky o řeckých ostrovech a vůbec o Řecku – o jeho historii, kultuře, přírodě a třeba i o řecké kuchyni. Stránky jsou pro všechny milovníky Řecka a řecké kultury, kteří se už nemůžou dočkat, až se tam zase vrátí. Teď nám musí stačit řecký jogurt a černé olivy a trocha toho brouzdání po internetu.

Tak Kalimera Řecko všem a třeba se někdy potkáme.

Nejoblíbenější řecké ostrovy

Rhodos - nejslunnější řecký ostrov se spoustou oblíbených turistických letovisek. Milovníci historie míří zejména do hlavního města Rhodos, které je přehlídkou dlouhé a pestré minulosti ostrova, nachází se tu množství dochovaných památek různých historických epoch a stylů. Kromě rhodské architektury vás jistě nadchne i jeho příroda, výlety tak můžete doplnit také o přírodní zajímavosti. A co by to bylo za dovolenou bez lenošení na pláži? Rhodos má jak pláže klidné a písčité, tak i kamenité s většími vlnami. (mapa ostrova Rhodos)

Zakynthos - krásný ostrov v Jónském moři, láká především na svěží a rozmanitou přírodu - příjemné písčité pláže s křišťálově čistým mořem, zajímavé přírodní úkazy a výlety nejen lodí. Je téměř povinností si odsud odvézt plyšovou kareta želvičku, symbol ostrova. I zde najdete čilá turistická střediska s velkými hotely, tu pravou řeckou atmosféru si ale nejlépe vychutnáte v malých poklidných vesničkách s krásnými starými kostelíky, kláštery a dalšími památkami. (mapa ostrova Zakynthos)

Santorini - dříve nazývaný Théra, velmi romantické místo s typickými modro-bílými kostelíky, které utvářejí tolik známý obraz ostrova Santorini. Kromě starobylých kostelů a klášterů tu ale objevíte i další historické památky, jako tip na zajímavý výlet určitě doporučujeme návštěvu unikátního archeologické naleziště Akrotiri. Jedinečnou podobu ostrovu dal výbuch vulkánu, po kterém se vrchol sopky potopil a vytvořil v pevnině obrovskou lagunu. Sopečná činnost ovlivnila i charakter zdejších pláží, pokrytých barevným vulkanickým pískem a kameny. Nejvyhledávanější turistické destinace leží na pobřeží kolem kráteru sopky. (mapa ostrova Santorini)

Korfu - smaragdový ostrov, nejzelenější a nejsevernější z řeckých ostrovů (Jónské moře). Hlavní město Korfu neboli Kerkyra nabízí svým návštěvníkům veškeré potřebné zázemí i zábavu. Jako místo své dovolené si ale můžete vybrat kteroukoliv část ostrova, v každém větším městě či letovisku naleznete vhodné ubytovací kapacity. Díky krásným a čistým plážím si tu přijdou na své vyznavači sportovních aktivit, zejména potápění. Také jsou tu dobře vyvážené přírodní zajímavosti a historické památky, vaše výlety tak nebudou jednotvárné. (mapa ostrova Korfu)

Kos - domov Hippokrata, otce moderní medicíny. Spíše rovinatý ostrov, vhodný k pěším a cyklistickým výletům, ale má i svoji "horu" - vrchol Dikeos, odkud je nádherný výhled do dalekého okolí. Kos je oblíbený zejména díky okouzlujícím písečným plážím. A i když nepatří k největším řeckým ostrovům co do rozlohy, určitě je tu co obdivovat a historické památky naleznete ve všech částech ostrova. K populárním dovolenkovým destinacím patří jednoznačně hlavní město Kos plné architektonických památek i přírodních zajímavostí. (mapa ostrova Kos)

Novinky na Kalimera Řecko

Eurovillage Achilleas

Eurovillage Achilleas

Kategorie: Hotely - Kos Datum: 5.12.2019 Stav: nový hotel

Del Mare Beach

Del Mare Beach

Kategorie: Hotely - Korfu Datum: 4.12.2019 Stav: nový hotel

Ammos Resort

Ammos Resort

Kategorie: Hotely - Kos Datum: 3.12.2019 Stav: nový hotel

Malona

Malona - ostrov Rhodos

Kategorie: Rhodos - Letoviska Datum: 2.12.2019 Stav: nové fotky

Malá, tradiční vesnička Malona leží v malebném údolí vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, u jeho východního pobřeží, asi 30 km jižně od hlavního města. Malona se proslavila produkcí citrusových plodů.

Messonghi Beach

Messonghi Beach

Kategorie: Hotely - Korfu Datum: 2.12.2019 Stav: nový hotel

Christina

Christina

Kategorie: Hotely - Samos Datum: 1.12.2019 Stav: nový hotel

Pandia

Kategorie: Řecká mytologie - Bohové Olympu Datum: 30.11.2019 Stav: nový článek

V řecké mytologii je Pandia bohyní a zároveň personifikací měsíce.

Akropol

Akropol

Kategorie: Hotely - Olympská riviéra Datum: 29.11.2019 Stav: nový hotel

Géryonés

Kategorie: Řecká mytologie - Bájní tvorové a příšery Datum: 28.11.2019 Stav: nový článek

V řecké mytologii je Géryonés obrem se třemi těly. Byl synem Chrýsáóra a Kallirhoé (dcera Titána Ókeana).

Cosmopolitan

Cosmopolitan

Kategorie: Hotely - Olympská riviéra Datum: 27.11.2019 Stav: nový hotel

Eurytión

Kategorie: Řecká mytologie - Bájní tvorové a příšery Datum: 26.11.2019 Stav: nový článek

V řecké mytologii se setkáváme se jménem Eurytión ve dvou podobách - buď jako s kentaurem, či obrem.

Dionysos

Dionysos

Kategorie: Hotely - Chalkidiki Datum: 25.11.2019 Stav: nový hotel