Greece

Letoviska ostrova Santorini

Nejvíce turistických letovisek se nachází v oblasti kolem kaldery (sopky). Letovisko Oia vystavěné v typické kykladské architektuře a proslulé svými nádhernými západy slunce, město Imerovigli s krásným kostelíkem Panagia Maltéza a se zbytky starého hradu Skaros, hlavní město Fira, romantické město s množstvím balkonů a vyhlídkových teras i s širokými možnostmi zábavy a nakupování, letovisko Megalochori proslulé vinnými degustacemi nebo například Akrotiri s unikátním archeologickým nalezištěm.

Nejnavštěvovanějším letoviskem je pravděpodobně Kamari, které se nachází na východní straně ostrova Santorini a nabízí turistům vše pro jejich pohodlí. K návštěvě doporučujeme především pozůstatky starověkého města Théra. Velmi oblíbené je také letovisko Perissapřekrásnou pláží, vhodnou pro milovníky vodních sportů, působí tu i škola potápění.

Počet i rozmanitost jednotlivých hotelů na ostrově jsou veliké. Nejvíce se jich nachází v oblasti kolem sopky, odkud je překrásný výhled na moře. Kromě klasických hotelů jsou turistům k dispozici i menší pensiony, apartmány nebo kempy.

Mezi největšími letovisky a městy funguje pravidelné autobusové spojení. Na mnoha místech si lze také pronajmout auto nebo skútr a vydat se i do odlehlejších částí ostrova. Některé pláže jsou ale přístupné pouze z moře, pomocí taxi člunů.