Greece

Letoviska ostrova Santorini

Nejvíce turistických letovisek se nachází v oblasti kolem kaldery (sopky). Letovisko Oia vystavěné v typické kykladské architektuře a proslulé svými nádhernými západy slunce, město Imerovigli se zbytky starého hradu Skaros, hlavní město Fira, letovisko Megalochori proslulé vinnými degustacemi nebo například Akrotiri s dochovanými antickými památkami. Nejnavštěvovanějším letoviskem je pravděpodobně Kamari, které se nachází na východní straně ostrova Santorini a nabízí turistům vše pro jejich pohodlí. K návštěvě doporučujeme především pozůstatky starověkého města Théra. Velmi oblíbené je také letovisko Perissa s překrásnou pláží, vhodnou pro milovníky vodních sportů, působí tu i škola potápění.

Počet i rozmanitost jednotlivých hotelů na ostrově jsou veliké. Nejvíce se jich nachází v oblasti kolem sopky, odkud je překrásný výhled na moře. Kromě klasických hotelů jsou turistům k dispozici i menší pensiony, apartmány nebo kempy.

Mezi největšími letovisky a městy funguje pravidelné autobusové spojení. Na mnoha místech si lze také pronajmout auto nebo skútr a vydat se i do odlehlejších částí ostrova. Některé pláže jsou ale přístupné pouze z moře, pomocí taxi člunů.

Letovisko Agia Paraskevi a stejnojmenná malá vesnička s pláží se nacházejí ve východní části ostrova, asi 8 km od hlavního města Fira. Leží v blízkosti santorinského letiště.

více

Malé letovisko Agios Georgios se nachází v jižní části ostrova Santorini a navazuje na větší letovisko Perissa.

více

Letovisko Akrotiri a stejnojmenná vesnička se nacházejí v jihozápadním cípu ostrova Santorini, přibližně 10 km od hlavního města Fira.

více

Letovisko Ammoudi tvoří stejnojmenná vesnička s přístavem nacházející se v severozápadním cípu řeckého ostrova Santorini, cca 15 km serverozápadně od hlavního města Fira.

více

Menší a klidné letovisko Exomitis leží v nejjižnější části řeckého ostrova Santorini, u mysu Exomitis. Jeho vzdálenost od hlavního města Fira je cca 12 km.

více

Vesnička Finikia leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 10 km severozápadně od hlavního města Fira. V blízkosti letoviska se nachází známé a oblíbené městečko Oia.

více
Imerovigli

Letovisko se nachází v západní části ostrova Santorini, cca 3 km od hlavního města Fira. Unikátní je především v tom, že leží 330 m nad mořskou hladinou. Imerovigli bývalo sídlem aristokratických rodin.

více

Letovisko Kamari a stejnojmenné malé město leží na východě ostrova Santorini, cca 9 km od hlavního města Fira. Městečko je velmi mladé, založili ho roku 1956 obyvatelé zemětřesením zničeného města Mesa Gonia. 

více

Letovisko Megalochori leží cca 10 km od hlavního města Fira, v západní části ostrova Santorini. Jedná se o místo poměrně tradiční, i v této oblasti nalezneme budovy vystavěné v tzv. kykladském stylu - vytesané do skal.

více
Město Fira

Město Fira je hlavním městem řeckého ostrova Santorini a jeho správním centrem. Leží v západní části ostrova, ve výšce 260 m nad mořem.

více
Oia (Ia)

Pro mnohé je Oia nejkrásnějším městečkem celého ostrova. Nachází se v severozápadním cípu ostrova Santorini, ve vzdálenosti asi 12 km od hlavního města Fira. V roce 1956 bylo město kompletně zničeno a znovu vystavěno. 

více

Letovisko Paradisi leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 14 km severozápadně od hlavního města Fira.

více

Velmi vyhledávané letovisko Perissa se nachází v jihovýchodní části ostrova Santorini, cca 13 km od hlavního města Fira.

více

Letovisko Perivolos leží v jižní části ostrova Santorini a navazuje na větší letovisko Perissa.

více
12>