Greece

Letoviska ostrova Santorini

Nejvíce turistických letovisek se nachází v oblasti kolem kaldery (sopky). Letovisko Oia vystavěné v typické kykladské architektuře a proslulé svými nádhernými západy slunce, město Imerovigli s krásným kostelíkem Panagia Maltéza a se zbytky starého hradu Skaros, hlavní město Fira, romantické město s množstvím balkonů a vyhlídkových teras i s širokými možnostmi zábavy a nakupování, letovisko Megalochori proslulé vinnými degustacemi nebo například Akrotiri s unikátním archeologickým nalezištěm.

Nejnavštěvovanějším letoviskem je pravděpodobně Kamari, které se nachází na východní straně ostrova Santorini a nabízí turistům vše pro jejich pohodlí. K návštěvě doporučujeme především pozůstatky starověkého města Théra. Velmi oblíbené je také letovisko Perissapřekrásnou pláží, vhodnou pro milovníky vodních sportů, působí tu i škola potápění.

Počet i rozmanitost jednotlivých hotelů na ostrově jsou veliké. Nejvíce se jich nachází v oblasti kolem sopky, odkud je překrásný výhled na moře. Kromě klasických hotelů jsou turistům k dispozici i menší pensiony, apartmány nebo kempy.

Mezi největšími letovisky a městy funguje pravidelné autobusové spojení. Na mnoha místech si lze také pronajmout auto nebo skútr a vydat se i do odlehlejších částí ostrova. Některé pláže jsou ale přístupné pouze z moře, pomocí taxi člunů.

Letovisko Agia Paraskevi a stejnojmenná malá vesnička s pláží se nacházejí ve východní části ostrova, asi 8 km od hlavního města Fira. Leží v blízkosti santorinského letiště.

více

Malé letovisko Agios Georgios se nachází v jižní části ostrova Santorini a navazuje na větší letoviska Perivolos a Perissa.

více

Letovisko Akrotiri a stejnojmenná vesnička se nacházejí v jihozápadním cípu ostrova Santorini, přibližně 10 km od hlavního města Fira.

více

Letovisko Ammoudi tvoří stejnojmenná vesnička s přístavem nacházející se v severozápadním cípu řeckého ostrova Santorini, cca 15 km serverozápadně od hlavního města Fira.

více

Athinios

Órmos Athiniós

Athinios

Athinios není klasickým turistickým střediskem, jedná se především o hlavní přístav ostrova Santorini, kam připlouvají nejen trajekty z Atén, ale poskytuje Santorini spojení i s dalšími řeckými ostrovy. Přístav Athinios a přilehlé stejnojmenné městečko leží v západní části řeckého ostrova Santorini, cca 8 km jižně od hlavního města Fira.

více

Emporio

Emporeio

Letovisko Emporio a stejnojmenná vesnice se nacházejí v jižní části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini, cca 10 km jižně od hlavního města Fira. Leží v krásném prostředí, na úpatí pohoří Profitis Ilias (Proroka Eliáše).

více

Menší a klidné letovisko Exomitis leží v nejjižnější části řeckého ostrova Santorini, u mysu Exomitis. Jeho vzdálenost od hlavního města Fira je cca 12 km.

více

Menší turistické letovisko Firostefani leží v západní části řeckého ostrova Santorini, cca 2 km severně od hlavního města Fira. Firostefani je klidnější středisko, svým návštěvníkům ale poskytuje výborné zázemí a využívá především blízkosti hlavního města.

více

Vesnička Finikia leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 10 km severozápadně od hlavního města Fira. V blízkosti letoviska se nachází známé a oblíbené městečko Oia.

více
Imerovigli

Letovisko se nachází v západní části ostrova Santorini, cca 3 km od hlavního města Fira. Unikátní je především v tom, že leží 330 m nad mořskou hladinou. Imerovigli bývalo sídlem aristokratických rodin.

více

Letovisko Kamari, pojmenované podle malého města Kamari, leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 9 km od hlavního města Fira. Městečko je velmi mladé, založili ho roku 1956 obyvatelé zemětřesením zničeného města Mesa Gonia. 

více

Letovisko Karterados tvoří stejnojmenná malebná vesnice, která leží ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Nachází se v krásném prostředí okolních vinic, v těsné blízkosti hlavního města Fira (cca 2 km východně).

více

Letovisko Megalochori leží cca 10 km od hlavního města Fira, v západní části ostrova Santorini. Jedná se o místo poměrně tradiční, i v této oblasti nalezneme budovy vystavěné v tzv. kykladském stylu - vytesané do skal.

více

Mesa Gonia

Episkopi Gonia, Exo Gonia

Letovisko Mesa Gonia leží na úpatí pohoří, ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Nachází se cca 7 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

více
12>