Výlety na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Výlety -Pohoří Dikeos

Pohoří Dikeos - ostrov Kos

S nejvyšší horou Mt. Dikeos (Dikaion)

Pohoří Dikeos

Pohoří Dikeos se táhne jihovýchodní částí vnitrozemí řeckého ostrova Kos, západně od hlavního města ostrova. Nejvyšší vrchol Mt. Dikeos se vypíná ve výšce 846 m n. m. a kromě úchvatného výhledu na celý ostrov Kos, který vám hora nabídne, možná zahlédnete také další řecké ostrovy Kalymnos, Plati, Pserimos, Nissyros i turecké pobřeží.

Kos, Pohoří Dikeos na mapě Google maps

Máte-li rádi vysokohorské túry, určitě si vyšlápněte až na nejvyšší vrchol Mt. Dikeos, je to úžasný zážitek. "Procházka" začíná ve vesničce Zia, což je nejvýše položená vesnice na ostrově, a poté vás čeká zhruba 2hodinová cesta nahoru po značené cestě. Není to daleko, ale převýšení čítá asi 400 m, což pod žhnoucím řeckým sluníčkem není žádný med. Za svoji snahu ale budete odměněni, z této výšky jako byste měli ostrov Kos na dlani... vesničky, pobřeží a místní krásnou přírodu. Nejvyšší horu obklopuje klid a mír.

V dobách antiky byla hora známá jako Oromedon, Orion i Dikeon. Průzkumy prováděné v této oblasti odhalily i stopy středověkých osad. Dnes se na vrcholku nachází malý kostelíček Agios Christos a velký kříž. Na svátek 5. srpna hora ožívá, protože sem proudí celá procesí místních obyvatel.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Tipy na výlety na ostrově Kos: Bodrum (Turecko), Pohoří Dikeos, Ostrov Kalymnos, Solné jezero Alikes (Alykes), Termální prameny, Vodní park Lido

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám