Rhodos - další informace

Hlavní strana -Rhodos -Ostatní

Jak se dostaneme na ostrov Rhodos

Letadlo či trajekt?

Jak se dostaneme na ostrov Rhodos

Pro svoji dovolenou jsme si vybrali krásný řecký ostrov Rhodos. Jak se tam ale dostaneme? Rhodos je ostrov, tudíž máme dvě možnosti dopravy – a to vzduchem nebo po moři.

více
Doprava na ostrově Rhodos

Řekneme-li „doprava na ostrově Rhodos“, může nás napadnout hned několik věcí. Za prvé pravděpodobně to, jaké dopravní prostředky můžeme pro své cestování po ostrově využít. Především to je veřejná autobusová doprava, taxi nebo zapůjčený automobil či moped. Pokud se rozhodneme pro auto, vyvstanou další otázky: Jaká jsou základní silniční pravidla v Řecku? A jak vypadají silnice na Rhodu? Čtěte dále.

více
Jídlo, pití a recepty

Kuchyně, se kterou se na Rhodu můžeme setkat, je v podstatě totožná s tou, na kterou narazíme i na ostatních řeckých ostrovech. Řekové při přípravě jídla využívají především tyto suroviny: olivový olej, rajčata, česnek, sýry ovčí a kozí, maso jehněčí, kozí a kuřecí a hlavně hodně sezónní zeleniny a různé bylinky.

více
Příroda

Příroda na Rhodu je velmi krásná a zvláště na jaře oplývá ostrov velkým množství zeleně a různobarevných květin – také se mu přezdívá „růžový“ nebo „ibiškový“ ostrov. Po celém ostrově najdeme nádherné vzrostlé palmy, kvetoucí kaktusy a sukulenty, plané růže, husté olivové háje a spoustu dalších rozličných rostlin a květin. Skrytý mezi nimi na vás může číhat i „rhodský drak“.

více

Láká vás sbalit si kufry a změnit prostředí? Co třeba ostrov Rhodos... Ale jaké je tam dnes vlastně počasí? A jaké bude v příštích dnech? Podívejte se na předpověď počasí pro dvě z nejoblíbenějších rhodských letovisek - Rhodos a Lindos.

více
Letiště Diagoras

Letiště Diagoras je hlavním letištěm ostrova Rhodos. Začalo fungovat v roce 1977 jako náhrada za zastaralé letiště u vesnice Pastida a patří k největším letištím v Řecku.

více
Původ názvů měst a vesnic ostrova Rhodos

Jste milovníky nádherného řeckého ostrova Rhodos, jeho historie a těch nejkrásnějších rhodských měst a vesnic? Možná jste už tedy někdy přemýšleli nad tím, odkud pocházejí jejich názvy. Zde najdete ty nejzajímavější.

více
Souhrn pláží

Pláže na Rhodu pokrývají pobřeží téměř po celé jeho délce, která činí necelých 250 km. Pláže jsou rozčleněny na východní a západní pobřeží ostrova. Podbarvené názvy pláží odkazují na jejich detailnější popis v samostatných článcích.

více