Greece

Letoviska ostrova Samos

Hlavní strana - Samos - Letoviska

Ostrov Samos - letoviska.

Ireon je klidné turistické letovisko s malým rybářským přístavem, které leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Samos, cca 20 km jihozápadně od hlavního města.

více
Karlovassi

Karlovassi je turisty oblíbeno zejména kvůli architektuře, nejvíce navštěvované je centrum města s výstavními domy, ve kterých se nacházejí vyhlášené restaurace, taverny, obchody se suvenýry i potravinami. Letovisko se nachází cca 31 km západně od hlavního města.

více

Tím pravým místem pro romantické duše je turistické středisko Kerveli. Malé letovisko, které se nachází v nejvýchodnější části ostrova Samos a je vzdáleno necelých 11 kilometrů východně od hlavního města, nabízí návštěvníkům relax v srdci zeleně, mělké, teplé moře s průzračně tyrkysovou vodou i  neopakovatelné, dechberoucí západy a východy slunce.

více

Letovisko Kokkari se nachází na severním pobřeži ostrova Samos, cca 10 km západně od hlavniho města Samos a cca 22 km od letiště. Patří mezi nejhezčí a nejútulnější letoviska na ostrově, je obklopeno kopci porostlými hustým lesem, které vytváří krásné scenérie.

více

Limnionas je menší přímořské letovisko s tradiční vesničkou, které leží v jihozápadní části ostrova Samos, pod horou Kerkis. Od letiště je letovisko vzdáleno cca 50 km a od hlavního města Samos cca 55 km.

více

Letovisko Marathokampos leží v jihozápadní části ostrova Samos a cca 48 km jihozápadně od hlavního města, v blízkosti hory Kerkis a písčito-oblázkové pláže.

více

Letovisko Mesokampos leží v jihovýchodní části ostrova Samos, cca 10 km jižně od hlavního města a několik kilometrů od pláže. Je to jedna z mála rovinatých oblastí na Samosu.

více

Město Samos (Vathy) je hlavním městem řeckého ostrova Samos a leží nad zátokou nazývanou Vathy (v řečtině "hluboký"), která se nachází v severovýchodní části ostrova.

více

Letovisko Possidonio se nachází v jihovýchodní části ostrova Samos, cca 13 km jihovýchodně od hlavního města. Letovisko je umístěno v krásné zátoce obklopené kopci, které pokrývají keře, olivovníky a borovice.

více

Letovisko Psilí Ámmos leží v jichovýchodní části ostrova Samos, cca 10 km východně od letoviska Pythagorion a cca 12 km jihovýchodně od hlavního města Samos.

více
Pythagorion

Na jihovýchodním pobřeží ostrova, dvanáct kilometrů jihozápadně od hlavního města a pouze 2 kilometry od letiště, se nachází neznámější a nejoblíbenější letovisko Samosu, Pythagorion. Městečko s bohatým denním i nočním životem nabízí návštěvníkům nejen množství architektonických památek, ale i nepřeberné množství restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry.

více