Greece

Pláže na ostrově Thassos

Thassos - pláže

Astris

Astris Beach Thassos

Písčitá pláž Astris leží v jižní části ostrova, mezi letovisky Potos a Astrida. Její vzdálenost od hlavního měšta Limenas je přibližně 42 km.

více

Golden Beach

Zlatá pláž, Chrissi Amoudia

Nejdelší pláž ostrova Golden Beach ("Zlatá pláž") nebo také Chrissi Amoudia leží na východním pobřeží ostrova, asi 12 km od hlavního města Limenas, mezi letovisky Skala Panagias a Skala Potamias. Golden Beach je hodnocena jako nejkrásnější pláž ostrova a získala již mnohá ocenění.

více

Chrissi Amoudia

Chrissi Ammoudia (Zlatá pláž)

Písčitá pláž Chrissi Amoudia patří k nejkrásnějším plážím na celém ostrově, leží ve střední části východního pobřeží, asi 12 km od hlavního města Limenas. Rozprostírá se mezi letovisky Skala Panagias a Skala Potamias.

více

Písčitá pláž Makriamos leží v severovýchodní části ostrova, 3 km od hlavního města Limenas. Je to jedna z nejblíže položených pláží k hlavnímu městu, turisté ubytování v Limenas tak často míří i sem.

více

Metalia

Metalia Beach

Pěkná a zároveň trochu zvláštní, písčito-oblázková pláž Metalia leží na jihozápadním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti letoviska Limenaria. Svoje jméno pláž získala podle staré železářské továrny, jejíž pozůstatky tu stojí dodnes.

více

Pláž s jemným bílým pískem leží na východním pobřeží ostrova, asi 2 km jižně od vesnice Kinira. Paradise patří k nejkrásnějším plážím ostrova Thassos a zároveň se jedná o jeho jedinou nudistickou pláž.

více

Trypiti

Tripiti Beach

Trypiti je velká písčito-oblázková pláž ležící v jihozápadní části ostrova, v blízkosti letoviska Limenaria. Své jméno Trypiti ("děravá") pláž získala podle otvoru ve skále, který zde postupem času vytvořil mořský proud. Dnes tímto otvorem proniká voda do malého jezírka.

více