Kréta - další informace

Hlavní strana -Kréta -Ostatní

Turistické informace

Praktické rady pro návštěvníky ostrova Kréta

Turistické informace

Chystáte se letos poprvé na řecký ostrov Kréta? A zajímá vás, jaké doklady si musíte před cestou vyřídit, jak dlouho sem poletíte nebo o kolik si máte přetočit hodinové ručičky? Potom si přečtěte naše praktické informace pro turisty a buďte tak na svoji dovolenou lépe připraveni.

více

Láká vás sbalit si kufry a změnit prostředí? Co třeba ostrov Kréta... Ale jaké je tam dnes vlastně počasí? A jaké bude v příštích dnech? Podívejte se na předpověď počasí pro dvě z nejoblíbenějších krétských letovisek - Chania a Heraklion.

více
Příroda

Kréta jako nejjižnější z řeckých ostrovů patří zároveň také mezi nejteplejší řecké oblasti. středomořské podnebí s mírnými, deštivými zimami a horkými, slunečnými léty. Kvůli hornatému reliéfu ale můžeme pozorovat významné rozdíly mezi jednotlivými oblastmi. Kréta je bohatá především na rostlinstvo, přičemž nemalé množství z těchto rostlinných druhů roste pouze tady na ostrově.

více

Koza kri-kri

Koza bezoárová krétská

Koza kri-kri

Jedním z typických znaků řeckého ostrova Kréta je koza bezoárová krétská, nebo také koza "kri-kri", jak ji nazývají místní obyvatelé. V posledních desetiletích bylo učiněno několik kroků, aby se počet tohoto ohroženého živočišného druhu navýšil. Nenajdeme ji totiž nikde jinde na světě, pouze na ostrově Kréta.

více

Jak se dostat na ostrov Kréta

Letecky nebo trajektem?

Kréta je nejen největším řeckým ostrovem, ale zároveň také nejjižnějším, a nachází se na pomezí Egejského a Libyjského moře. Stále je to ale ostrov, a tak máme dvě možnosti, jak se sem dostat – letecky či lodní dopravou.

více

Ať už letadlem nebo trajektem… jsme na ostrově Kréta. A máme hned několik možností, jak se přepravovat dále, cestovat a poznávat krásy tohoto jedinečného řeckého ostrova. Volit můžeme mezi hromadnou autobusovou dopravou, zapůjčeným automobilem (motocyklem, kolem) nebo taxíkem. Krásným zážitkem je také výlet lodí.

více

Letiště Ioannis Daskalogiannis Chania

Letiště Ioannis Daskalogiannis, Letiště Chania

Mezinárodní letiště Ioannis Daskalogiannis se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Kréta (na poloostrově Akrotiri) a je druhým největším letištěm Kréty. Leží v blízkosti městečka Chania (cca 13 km), zhruba 146 km západně od hlavního města Heraklion.

více

Letiště Nikos Kazantzakis Heraklion

Letiště Nikos Kazantzakis, Letiště Heraklion

Letiště Nikos Kazantzakis Heraklion

Mezinárodní letiště Nikos Kazantzakis se nachází v severní části řeckého ostrova Kréta a je největším letištěm Kréty. Leží v těsné blízkosti hlavního města Heraklion, cca 3 km východně od centra města.

více

Letiště Vitsentzos Kornaros Sitia

Letiště Sitia Public, Letiště Vitsentzos Kornaros

Letiště Sitia Public se nachází v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta a jedná se spíše o malé komunitní letiště. Leží v oblasti Mponta, v blízkosti městečka Sitia, cca 129 km východně od hlavního města Heraklion.

více