Greece

Kréta - další informace

Láká vás sbalit si kufry a změnit prostředí? Co třeba ostrov Kréta... Ale jaké je tam dnes vlastně počasí? A jaké bude v příštích dnech? Podívejte se na předpověď počasí pro dvě z nejoblíbenějších krétských letovisek - Chania a Heraklion.

více

Koza kri-kri

Koza bezoárová krétská

Jedním z typických znaků řeckého ostrova Kréta je koza bezoárová krétská, nebo také koza "kri-kri", jak ji nazývají místní obyvatelé. V posledních desetiletích bylo učiněno několik kroků, aby se počet tohoto ohroženého živočišného druhu navýšil. Nenajdeme ji totiž nikde jinde na světě, pouze na ostrově Kréta.

více

Letiště Ioannis Daskalogiannis Chania

Letiště Ioannis Daskalogiannis, Letiště Chania

Mezinárodní letiště Ioannis Daskalogiannis se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Kréta (na poloostrově Akrotiri) a je druhým největším letištěm Kréty. Leží v blízkosti městečka Chania (cca 13 km), zhruba 146 km západně od hlavního města Heraklion.

více

Letiště Nikos Kazantzakis Heraklion

Letiště Nikos Kazantzakis, Letiště Heraklion

Letiště Nikos Kazantzakis Heraklion

Mezinárodní letiště Nikos Kazantzakis se nachází v severní části řeckého ostrova Kréta a je největším letištěm Kréty. Leží v těsné blízkosti hlavního města Heraklion, cca 3 km východně od centra města.

více

Letiště Vitsentzos Kornaros Sitia

Letiště Sitia Public, Letiště Vitsentzos Kornaros

Letiště Sitia Public se nachází v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta a jedná se spíše o malé komunitní letiště. Leží v oblasti Mponta, v blízkosti městečka Sitia, cca 129 km východně od hlavního města Heraklion.

více