Pláže na ostrově Zakynthos

Zakynthos je známý pro své nádherné pláže a s délkou pobřeží 123 km si jistě každý najde tu svou oblíbenou. Zakynthoské pláže jsou z většiny písčité, což v Řecku nebývá úplně pravidlem, ale nalezneme zde i pláže oblázkové až kamenité. Moře u zakynthoských břehů vyniká svojí čistotou a azurově modrou barvou, řada pláží je také oceněna modrou vlajkou EU za čistotu a vybavenost.

Zakynthos, společně s ostrovem Rhodos, patří mezi nejslunnější řecké ostrovy. Počasí bývá v této oblasti během hlavní letní sezony opravdu teplé a slunečné. Na většině pláží si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a disponují i širší vybaveností pro turisty (jako např. sprchami, tavernami, centry vodních sportů ad.).

K turisticky nejoblíbenějším plážím patří Argassi (krásná pláž se zlatým pískem a s širokými možnostmi sportovního vyžití, je součástí populárního letoviska Argassi), Alykes a Alykanas (dvě nádherné písčité pláže, jedna přechází v druhou) či Kalamaki (leží v blízkosti jednoho z nejrušnějších středisek Laganas, obklopuje ji svěží zeleň a zajímavé skalní útvary). Laganas je nádherná dlouhá pláž, největší na ostrově (můžeme tu vidět i líhně chráněných želv Karety obrovské). Dále jsou tu například pěkné pláže Banana, Limni Keri či Tsilivi (v blízkosti je i Tsilivi Waterpark se spoustou vodních atrakcí) nebo pláž Gerakas (chrání ji úžasné skalní útvary).

Nejvyhlášenější pláží na Zakynthu je ale pláž Navagio („pláž Ztroskotání“) s vrakem pašerácké lodi, kterou při svých výletech po ostrově určitě nesmíte minout. Pokud si budete chtít prohlédnout vrak lodi zblízka a zabořit nohy do zdejších bělostných oblázků, musíte sem doplout některou z výletních lodí. Zátoka se dá pozorovat i seshora, z vápencových útesů.