Greece

Pláže na ostrově Zakynthos

Zakynthos je známý pro své nádherné pláže a s délkou pobřeží 123 km si jistě každý najde tu svou oblíbenou. Zakynthoské pláže jsou z většiny písčité, což v Řecku nebývá úplně pravidlem, ale nalezneme zde i pláže oblázkové až kamenité. Moře u zakynthoských břehů vyniká svojí čistotou a azurově modrou barvou, řada pláží je také oceněna modrou vlajkou EU za čistotu a vybavenost.

Zakynthos, společně s ostrovem Rhodos, patří mezi nejslunnější řecké ostrovy. Počasí bývá v této oblasti během hlavní letní sezony opravdu teplé a slunečné. Na většině pláží si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a disponují i širší vybaveností pro turisty (jako např. sprchami, tavernami, centry vodních sportů ad.).

K turisticky nejoblíbenějším plážím patří Argassi (krásná pláž se zlatým pískem a s širokými možnostmi sportovního vyžití, je součástí populárního letoviska Argassi), Alykes a Alykanas (dvě nádherné písčité pláže, jedna přechází v druhou) či Kalamaki (leží v blízkosti jednoho z nejrušnějších středisek Laganas, obklopuje ji svěží zeleň a zajímavé skalní útvary). Laganas je nádherná dlouhá pláž, největší na ostrově (můžeme tu vidět i líhně chráněných želv Karety obrovské). Dále jsou tu například pěkné pláže Banana, Limni Keri či Tsilivi (v blízkosti je i Tsilivi Waterpark se spoustou vodních atrakcí) nebo pláž Gerakas (chrání ji úžasné skalní útvary).

Nejvyhlášenější pláží na Zakynthu je ale pláž Navagio („pláž Ztroskotání“) s vrakem pašerácké lodi, kterou při svých výletech po ostrově určitě nesmíte minout. Pokud si budete chtít prohlédnout vrak lodi zblízka a zabořit nohy do zdejších bělostných oblázků, musíte sem doplout některou z výletních lodí. Zátoka se dá pozorovat i seshora, z vápencových útesů.

Písečná pláž Agios Nikolaos leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého letoviska Vassilikos, cca 27 km jihovýchodně od hlavního města ostrova.

více
Agios Sostis

Malá písečná pláž Agios Sostis leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 11 km jihozápadně od hlavního města.

více

Písečná pláž Alykanas leží v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti stejnojmenného letoviska, cca 16 km severozápadně od hlavního města ostrova.

více

Dlouhá písečná pláž Alykes (Alikes) leží v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 18 km severozápadně od hlavního města.

více

Malá písečná pláž Amboula leží ve východní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 10 km severozápadně od hlavního města.

více

Písečná pláž Argassi leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti stejnojmenného letoviska, cca 5 km jihovýchodně od hlavního města ostrova.

více
Banana

Dlouhá písečná pláž Banana leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 14 km jihovýchodně od hlavního města.

více

Překrásná a klidná písečná pláž Dafni leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 15 km jihovýchodně od hlavního města.

více

Malá písečná pláž Drosia leží v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 12 km severozápadně od hlavního města.

více

Dlouhá a překrásná písečná pláž Gerakas leží v zálivu ve východní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 18 km jihovýchodně od hlavního města.

více
Kalamaki

Písečná pláž Kalamaki se nachází v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, na východním konci zálivu Laganas. Kalamaki je nejbližší pláží k letišti, leží cca 6 km jižně od hlavního města ostrova. Je dobře turisticky vybavena, zároveň ji zdobí svěží zeleň a působivé skalní útvary.

více
Keri

Písečná pláž Keri leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 21 km jihozápadně od hlavního města.

více
Laganas

Písečná pláž Laganas se nachází v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 9 km jihozápadně od hlavního města.

více

Oblázková pláž Limnionas se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 30 km západně od hlavního města ostrova.

více
123>