Greece

Letoviska ostrova Karpathos

Ostrov Karpathos - letoviska.

Afiartis (Kipi Afiarti)

Poměrně velké přímořské letovisko Afiartis leží na jihu ostrova v blízkosti letiště a asi 14 km od hlavního města Karpathos. Neleznete tu ty nejpozoruhodnější pláže celého ostrova.

více
Amoopi

Letovisko Amoopi leží při moři, v jižní části ostrova, nedaleko města Lakki. Díky neobyčejnému okolí se tu cestovní ruch stále víc a víc rozrůstá.

více
Aperi

Letovisko Aperi tvoří městečko s typickou řeckou architekturou a nachází se ve střední části ostrova Karpathos, cca 8 km severozápadně od hlavního města. Aperi bylo původně hlavním městem ostrova.

více
Arkasa

Přímořské letovisko Arkasa leží na jihozápadní straně ostrova, asi 16 km od hlavního města Karpathos (Pigadia).

více

Letovisko Diafani tvoří menší turistická vesnička s přístavem, vystavěná kolem malé zátoky v severní části řeckého ostrova Karpathos, cca 67 km severně od hlavního města.

více

Letovisko Finiki tvoří překrásná pobřežní vesnička s přístavem, ležící v jihovýchodní části řeckého ostrova Karpathos, cca 18 km západně od hlavního města.

více

Jedno z nejznámějších letovisek a zároveň pláží na ostrově Karpathos. Leží na východním pobřeží, asi 15 km severně od hlavního města Karpathos (Panagia).

více

Klidná vesnice nacházející se v centrální části západního pobřeží, 33 km severozápadně od hlavního města Panagia.

více

Letovisko Menetes tvoří malebná vesnička nacházející se ve vnitrozemí, v jižní části řeckého ostrova Karpathos, cca 8 km jihozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Mesochori tvoří tradiční vesnice v západní části řeckého ostrova Karpathos, cca 34 km severozápadně od hlavního města.

více
Město Karpathos (Pigadia)

Přístavní město Karpathos, nazývané také Pigadia, se nachází v centrální části východního pobřeží ostrova. Leží ve scenerickém zálivu s dlouhou pláží se skálami a horami v pozadí, z nichž vyvěrají prameny, které daly městu jméno (Pigadia znamená "pramen"). Město má asi 2 700 obyvatel a je hlavním přístavem ostrova Karpathos.

více

Letovisko Olympos tvoří překrásná vesnička ležící v severní části řeckého ostrova Karpathos, cca 58 km severně od hlavního města.

více

Letovisko Othos tvoří tradiční horská vesnička nacházející se ve vnitrozemí, ve střední části řeckého ostrova Karpathos, cca 12 km severozápadně od hlavního města.

více
Piles (Pyles)

Letovisko Piles (Pyles) tvoří malá vesnice ve střední části řeckého ostrova Karpathos, cca 17 km severozápadně od hlavního města.

více
12>