Greece

Výlety na ostrově Kos

Hlavní strana - Kos - Výlety
Bodrum (Turecko)

Turecko leží od ostrova Kos opravdu nedaleko a láká tak turisty, aby během své dovolené v Řecku navštívili i jinou zemi, s odlišnou kulturou a odlišným způsobem života. Alespoň na jeden den. Vyplouvá se z přístavu v hlavním městě Kos a cílem je turecký Bodrum, malé město s velmi pěkným přístavem.

více

Pohoří Dikeos

S nejvyšší horou Mt. Dikeos (Dikaion)

Pohoří Dikeos

Pohoří Dikeos se táhne jihovýchodní částí vnitrozemí řeckého ostrova Kos, západně od hlavního města ostrova. Nejvyšší vrchol Mt. Dikeos se vypíná ve výšce 846 m n. m. a kromě úchvatného výhledu na celý ostrov Kos, který vám hora nabídne, možná zahlédnete také další řecké ostrovy Kalymnos, Plati, Pserimos, Nissyros i turecké pobřeží.

více

Ostrov Kalymnos

Výlet z ostrova Kos

Oblíbeným výletem turistů bývá plavba lodí na nedaleký ostrov Kalymnos, malebný řecký ostrůvek ležící severně od ostrova Kos. Ostrov Kalymnos je známý především lovem, zpracováním a exportem mořských hub. Nabízí toho však mnohem víc, sportovci sem jezdí především za lezením ve skalách.

více
Solné jezero Alikes (Alykes)

Solné jezero Alikes (nebo Alykes) se nachází mezi letovisky Tigaki a Marmari v severní části řeckého ostrova Kos, cca 12 km západně od hlavního města. Solné jezero je od moře odděleno pouze písečnými dunami a vegetací, která jeho břehy zpevňuje.

více

Termální prameny

Lázně Empros Thermes (Embros Therma)

Termální prameny

Termální lázně Empros Thermes leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kos, v blízkosti letoviska Agios Fokas a cca 12 km jižně od hlavního města. Díky blízkému sopečnému ostrovu Nissyros zde vyvěrají horké léčivé prameny.

více

Vodní park Lido

Lido Water Park

Vodní park Lido se nachází v severní části ostrova, v blízkosti letoviska Mastichari, cca 20 km od hlavního města. S rozlohou 75 tisíc m2 je největším vodním parkem na ostrově Kos a řadí se i k největším vodním parkům v celém Řecku.

více