Zakynthos - další informace

Kareta obecná (Caretta Caretta)

Národní mořský park ostrova Zakynthos

Kareta obecná (Caretta Caretta)

Želva Caretta Caretta (Kareta obecná) patří k ohroženým druhům živočichů a stále ji lze spatřit ve Středozemním moři, které je jejím domovem. V období hnízdění připlouvají samičky karety obrovské na pláže Laganaského zálivu, aby do písku nakladly svá vajíčka. O ochranu ohrožených druhů živočichů na ostrově (nejen vodních želv) se stará organizace Národní mořský park Zakynthos.

více
Příroda

Řecký ostrov Zakynthos zaujme především svojí krásnou přírodou, svěžestí, rozmanitostí rostlin i živočichů a tyrkysovým mořem. Na ostrově se daří zejména teplomilným rostlinám, pestrobarevným květinám i nejrůznějším bylinám. Označení "ostrov vůní" či "ostrov květů" tak Zakynthu právem náleží. Žijí tu také vzácní mořští živočichové kareta obecná a tuleň středomořský.

více

Láká vás představa sbalit si kufry a změnit prostředí? Co třeba ostrov Zakynthos... Ale jaké je tam dnes vlastně počasí? A jaké bude v příštích dnech? Podívejte se na předpověď počasí pro dvě z nejoblíbenějších letovisek na Zakynthosu - Laganas a Zante.

více

Zakynthos, turisticky velmi oblíbený řecký ostrov v Jónském moři, je dosažitelný dvěma možnými trasami, a to vzduchem nebo po moři. Na ostrově se nachází mezinárodní letiště, rychlejší a pohodlnější způsob je tak samozřejmě leteckou dopravou. Ale díky několika přístavům se lze na Zakynthos dostat bez obtíží i lodní dopravou. Trajekty převezou i automobily a autobusy.

více

Řecký ostrov Zakynthos je menší ostrov s maximální délkou 40 km, dojezdové vzdálenosti tu nejsou velké a Zakynthos proto můžete projezdit a poznat podle libosti. Po ostrově Zakynthos lze cestovat různými prostředky - veřejnou autobusovou dopravou, s využitím taxi služby, zapůjčeným automobilem nebo motorkou a po moři také loďkami a čluny.

více
Letiště Dionysios Solomos

Letiště Dionysios Solomos je hlavním a jediným letištěm řeckého ostrova Zakynthos. K jeho zajímavostem patří, že kvůli ochraně ohrožených želv Caretta Caretta jsou zakázány noční odlety a přílety (cca od 22:00 do 5:00 hod.).

více