Greece

Výlety na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hora Pantokrátoras (Pantokrator)

Klášter Pantokrator

Hora Pantokrátoras (Pantokrator)

Hora Pantokrator se nachází v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, cca 30 km severně od hlavního města Korfu (Kerkyra). Pantokrator je nejvyšší hora ostrova (cca 906 m nad mořem) a na jejím vrcholku stojí klášter ze 14. století. Za svůj výšlap nahoru budete odměněni nádherným výhledem po okolí.

více
Jezero Korission (Korrision)

Jezero Korission (Korrision) se nachází v jižní části řeckého ostrova Korfu, cca 23 km jižně od hlavního města. Korission je největším jezerem ostrova a také přírodním unikátem, protože voda v jezeře je slaná a jeho okolí téměř nedotčené.

více
Ostrov Paxos

Oblíbeným výletem turistů bývá plavba lodí na nedaleký ostrov Paxos, malebný řecký ostrůvek leží jižně od ostrova Korfu.

více
Ostrov Antipaxos

Oblíbeným výletem turistů bývá plavba lodí na nedaleký ostrov Antipaxos, malebný řecký ostrůvek leží jižně od ostrova Korfu.

více
Pontikonissi (Myší ostrov)

Pontikonissi (neboli Myší ostrůvek) je malý ostrůvek, který se nachází u východního pobřeží řeckého ostrova Korfu (Kerkyra) u letoviska Perama, cca 4 km jižně od hlavního města. Na ostrově stojí klášter Pantokrator.

více