Greece

Výlety na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hora Pantokrátoras (Pantokrator)

Klášter Pantokrator

Hora Pantokrátoras (Pantokrator)

Hora Pantokrator se nachází v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, cca 30 km severně od hlavního města. Pantokrator je nejvyšší hora ostrova (cca 906 m nad mořem) a na vrcholku stojí klášter ze 17. století. Za svůj výšlap nahoru budete odměněni nádherným výhledem po okolí a můžete se občerstvit i v malém bufetu.

více
Jezero Korission (Korrision)

Jezero Korission (Korrision) se nachází v jižní části řeckého ostrova Korfu, cca 23 km jižně od hlavního města. Korission je největším jezerem ostrova a také přírodním unikátem, protože voda v jezeře je slaná a jeho okolí téměř nedotčené.

více
Ostrov Paxos

Oblíbeným výletem turistů bývá plavba lodí na nedaleký ostrov Paxos, malebný řecký ostrůvek leží jižně od ostrova Korfu.

více
Ostrov Antipaxos

Oblíbeným výletem turistů bývá plavba lodí na nedaleký ostrov Antipaxos, malebný řecký ostrůvek leží jižně od ostrova Korfu.

více
Pontikonissi (Myší ostrov)

Pontikonissi (neboli Myší ostrůvek) je malý ostrůvek, který se nachází u východního pobřeží řeckého ostrova Korfu (Kerkyra) u letoviska Perama, cca 4 km jižně od hlavního města. Na ostrově stojí klášter Pantokrator.

více