Greece

Aktuálně

Hlavní strana - Aktuálně

8. 4. 2019 Řecký ostrov Kréta od pátku sužují vydatné deště a záplavy, které páchají velké škody na majetku obyvatel i státní dopravní infrastruktuře. Nejvíce postižené jsou oblasti na jihu a východě ostrova. Na některých místech vyhlásil guvernér stav nouze.

více

Všem našim čtenářům a přátelům přejeme do nového roku jen to dobré, hodně zdraví a úspěchů v práci, doma i ve světě. Ať už se v roce 2019 vydáte kamkoliv, nechť vás provází štěstí a dobrá nálada. A když to bude do Řecka nebo na některý z řeckých ostrovů, neváhejte se s námi o to podělit! :)

více
Součástí skupiny Travel Family se staly tři české cestovní kanceláře

Od 1. 10. 2018 "rodinu specialistů na dovolenou" Travel Family nově tvoří cestovní kanceláře Viamare, Venus Trade and Tours (VTT) a Vítkovice Tours.

více
Obézní turisté se už v Řecku na oslech nesvezou

listopad 2018 Řecká vláda zareagovala na tlak ochránců zvířat, podle nichž kvůli nadváze turistů trpí oslíci poraněním páteře i krvavými odřeninami, a pro přepravu stanovila váhový limit. Osli teď budou moci nést maximálně 100 kg a náklad zároveň nesmí přesáhnout jednu pětinu jejich váhy.

více

Řecký ostrov Zakynthos zasáhlo silné zemětřesení

Nezpůsobilo naštěstí žádné velké škody

Řecký ostrov Zakynthos zasáhlo silné zemětřesení

27. 10. 2018 V noci na pátek postihly řecký ostrov Zakynthos otřesy o síle 6,8 stupně, které byly cítit i v dalších oblastech Jónského moře. Podle hasičů a místních úřadů ale nezpůsobily žádné rozsáhlé škody, nejsou hlášeny ani oběti na životech či vážně zranění.

více

V Egejském moři našli archeologové 58 vraků

A toto číslo nemusí být konečné

14. 10. 2018 Podmořským archeologům se podařil jedinečný úlovek, v mořských vodách u řeckého souostroví Fourni objevili pravděpodobně největší naleziště vraků ve Středomoří. Většina z dosavadního počtu 58 vraků pochází z období antického Řecka a Říma a z dob Byzantské říše.

více

Na Řecko míří medikán Zorbas

Aktuálně trápí jihozápadní pobřeží Peloponésu

27. 9. 2018 (aktualizováno 30. 9. 2018) Medikán Zorbas, ohromná tlaková bouře, která se ve čtvrtek zformovala nad Středozemním mořem, zesílila a posouvá se k břehům turisticky oblíbených destinací Řecka a Turecka.

více
Pád skály na proslulé pláži na ostrově Zakynthos zranil českou rodinu

13. 9. 2018 Turisté užívající si krásný slunečný den na proslulé zakynthoské pláži Navagio dnes zažili pořádné drama. Z okolních vysokých útesů se utrhl kus skály a zranil celkem sedm lidí, mezi nimi i čtyři Čechy.

více
Úpadek cestovní kanceláře RS Tour

Česká cestovní kancelář RS Tour s.r.o. vyhlásila ke dni 10. 8. 2018 svůj úpadek.

více

30. 7. 2018 Letiště řeckého ostrova Rhodos hlásí problémy s odbavovacím systémem, které se bohužel dotkly stovek turistů čekajících na svůj spoj domů. Od nedělního rána byla zpožděna nebo zrušena řada letů.

více

23. 7. 2018 (aktualizováno) Od pondělního rána se Řecko potýká s ničivými požáry, které kvůli horkému počasí a silnému větru narostly do obrovských rozměrů. Ohně zuří východně i západně od Athén, mezi nejvíce postižená místa patří Kineta, Mati a Rafina. Již teď se požáry řadí mezi ty nejtragičtější, neboť si vyžádaly nejméně 50 obětí a velký počet zraněných.

více

Vichřice a silný déšť způsobily v Řecku lokální záplavy

Voda zaplavila i oblíbená turistická letoviska

27. 6. 2018 S počátkem hlavní turistické sezony se musí Řecko potýkat s bleskovými povodněmi, které s sebou přinesly prudké lijáky posledních dnů. Velká voda zasáhla vnitrozemí Řecka i přímořská letoviska, nejvíce postižená jsou místa Chalkidiki na severu Řecka, okolí Larissy v centrální části země i oblast poblíž Atén. Problémy hlásí i některé řecké ostrovy.

více

Dohoda o názvu makedonského státu

Řecko a Makedonie podepsaly dohodu o názvu makedonského státu

Ministři zahraničí Řecka a Makedonie dnes (17. 6. 2018) podepsali dohodu o novém názvu makedonského státu. Podle ní by měla Makedonie nyní používat kompromisní název Republika Severní Makedonie.

více

V pátek 13. 4. 2018 schválila Poslanecká sněmovna novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu, včetně zřízení tzv. garančního fondu. Klienti cestovních kanceláří by tak v případě úpadku CK měli být lépe chráněni.

více

Do nového roku 2018 Vám přejeme především zdraví, lásku a hodně nových cestovatelských zážitků!

více

Cestovní kanceláře Venus Trade and Tours a Viamare jsou nyní součástí jedné velké skupiny Viamare Group.

více
Úpadek CK Azur Reizen a Maxi Reisen

České cestovní kanceláře AZUR REIZEN a MAXI REISEN vyhlásily dne 11. 9. 2017 svůj úpadek.

více
Řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení

V pátek 21. 7. 2017 zasáhlo ostrov Kos ničivé zemětřesení o síle 6,7 stupně, které si vyžádalo dva lidské životy a více než sto zraněných. Zemětřesení způsobilo i značné materiální škody, a to především v hlavním městě Kos. Dočasně bylo uzavřeno i místní letiště.

více