Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Řecký ostrov Rhodos se pyšní velkým množstvím nádherných pláží, písečných i skalnatých zátok. Většinou jsou pláže upravené a disponují alespoň základním plážovým servisem, některé z nich byste ale mohli snadno přehlédnout, protože se nacházejí dál od rušných prázdninových letovisek a skrývají se za hradbou zeleně. Pláže na Rhodu jsou velmi rozmanité, i co se týče jejich povrchu. Naleznete zde pláže písčité, písčito-oblázkové až kamenité. Vždy se ale můžete spolehnout na to, že moře bude krásně čisté a v hlavní turistické sezoně i příjemně teplé.

Obecně se dá říci, že východní, resp. jihovýchodní pobřeží ostrova je méně kamenité, pláže jsou zde většinou písčité nebo písčito-oblázkové a moře klidnější. Pláže na této straně ostrova vyhledávají turisté především pro klid, koupání a relaxaci a lze je doporučit i rodinám s dětmi nebo starším lidem. Mezi nejznámější pláže na východním pobřeží ostrova Rhodos patří např. Kalithea, Faliraki, Anthony Quinn, Ladikou, Afandou, Kolymbia, Tsambika, Vlicha, Pefki, Agios Pavlos, Prasonisi a další.

Naopak západní, resp. severozápadní pobřeží je vystaveno silnějším větrům, které způsobují větší mořské vlny a vytvářejí tak vhodné prostředí pro provozování nejrůznějších vodních sportů (např. windsurfing, kitesurfing). Pobřeží je pokryté většinou oblázky. K nejvyhledávanějším plážím na západním pobřeží ostrova patří např. Ixia, Theologos a další.

Několik rhodských pláží je také oceněno modrou vlajkou – pro rok 2015 se jednalo o pláže Reni Koskinou, Kavourakia, Faliraki, Mantomata, Ladikou, Afandou, Kolymbia, Lardos, Gennadi, Kokkinogia, Kiotari, Trianta, Kalithea, Pefki a Vlicha.

Pláže na Rhodu pokrývají pobřeží téměř po celé jeho délce, která činí 220 km. Když jsme pro vás ale chtěli vypsat všechny pláže tohoto řeckého ostrova, narazili jsme na menší problém – některé z pláží jsou členěné do více částí (narazíte tak např. na Faliraki 1, Faliraki 2 a Faliraki 3), jiné pláže mají jmen více (např. Agios Pavlos a Agios Georgios je ta samá pláž) a aby toho nebylo málo, některé pláže nemají jméno žádné. Pokusili jsme se tak uspořádat alespoň ty nejznámější a nejhledanější pláže na Rhodu.

Pláže jsou rozčleněny na východní a západní pobřeží ostrova. Podbarvené názvy pláží odkazují na jejich detailnější popis v samostatných článcích.

více
Afandou

Na východním pobřeží ostrova, 19 km jižně od hlavního města Rhodos, naleznete jednu z nejoblíbenějších a nejdelších rhodských pláží – pláž Afandou (někdy psané také jako Afantou). Písčitá pláž, dlouhá cca 6 km, disponuje základním servisem v podobě slunečníků a lehátek a je vhodná i k provozování vodních sportů. Pláž je oceněna modrou vlajkou.

více

Malebná písečná pláž Agathi (Agia Agatha) leží ve východní části řeckého ostrova Rhodos, cca 36 km jihozápadně od hlavního města.

více
Agia Marina

Malá a příjemná písečná pláž Agia Marina leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 4 km jižně od hlavního města.

více

Malá písečná pláž Agios Georgios (Agios Pavlos) leží v jižní části řeckého ostrova Rhodos, cca 88 km jihozápadně od hlavního města. Někteří místní ji nazývají Agios Pavlos podle kostela ležícího na hlavní silnici do vesnice Kattavia.

více
Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)

Malá zátoka Agios Pavlos (Saint Paul) leží na východním pobřeží ostrova, nedaleko starobylé akropole v Lindu (48 km jižně od města Rhodos). Pláž je pokryta zlatým pískem a oblázky, je organizovaná a vzhledem ke své poloze vhodná i pro rodiny s dětmi.

více
Akti Miaouli (Město Rhodos)

Písčito-oblázková pláž Akti Miaouli (Město Rhodos) leží v severní části řeckého ostrova Rhodos, přímo u hlavního města (severozápadní pobřeží).

více

Písčito-oblázková pláž Anemomilos (Anemomylos) leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 30 km jihozápadně od hlavního města.

více

Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Rhodos, pyšnící se jménem slavného mexicko-amerického herce Anthony Quinna, leží na východním pobřeží ostrova, 20 km jižně od hlavního města. Pláž je spíše malá a úzká, oblázková a pouze částečně organizovaná. Díky křišťálově čisté vodě ale nabízí úžasné možnosti ke šnorchlování a potápění.

více

Oblázková pláž Apolakkia (Limni) leží v západní části řeckého ostrova Rhodos, cca 87 km jihozápadně od hlavního města.

více
Elli (Město Rhodos)

Překrásná písečná pláž Elli (Město Rhodos) leží v severní části řeckého ostrova Rhodos, přímo u hlavního města (severovýchodní pobřeží).

více
Faliraki

Jedna z nejoblíbenějších pláží na ostrově leží na východním pobřeží, 15 km od hlavního města Rhodos, v blízkosti stejnojmenného letoviska Faliraki. Písečná, 5 km dlouhá pláž je dobře organizovaná. Její návštěvníci mohou využít velké množství taveren, plážový servis i nabídku vodních sportů. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi.

více

Menší písčito-oblázková pláž Fanes leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 22 km jihozápadně od hlavního města.

více

Krásná a klidná písčito-oblázková pláž Fourni leží v jihozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 80 km jihozápadně od hlavního města.

více
1234>