Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Řecký ostrov Rhodos se pyšní velkým množstvím nádherných pláží, písečných i skalnatých zátok. Většinou jsou pláže upravené a disponují alespoň základním plážovým servisem, některé z nich byste ale mohli snadno přehlédnout, protože se nacházejí dál od rušných prázdninových letovisek a skrývají se za hradbou zeleně. Pláže na Rhodu jsou velmi rozmanité, i co se týče jejich povrchu. Naleznete zde pláže písčité, písčito-oblázkové až kamenité. Vždy se ale můžete spolehnout na to, že moře bude krásně čisté a v hlavní turistické sezoně i příjemně teplé.

Obecně se dá říci, že východní, resp. jihovýchodní pobřeží ostrova je méně kamenité, pláže jsou zde většinou písčité nebo písčito-oblázkové a moře klidnější. Pláže na této straně ostrova vyhledávají turisté především pro klid, koupání a relaxaci a lze je doporučit i rodinám s dětmi nebo starším lidem. Mezi nejznámější pláže na východním pobřeží ostrova Rhodos patří např. Kalithea, Faliraki, Anthony Quinn, Ladikou, Afandou, Kolymbia, Tsambika, Vlicha, Pefki, Agios Pavlos, Prasonisi a další.

Naopak západní, resp. severozápadní pobřeží je vystaveno silnějším větrům, které způsobují větší mořské vlny a vytvářejí tak vhodné prostředí pro provozování nejrůznějších vodních sportů (např. windsurfing, kitesurfing). Pobřeží je pokryté většinou oblázky. K nejvyhledávanějším plážím na západním pobřeží ostrova patří např. Ixia, Theologos a další.

Několik rhodských pláží je také oceněno modrou vlajkou – pro rok 2015 se jednalo o pláže Reni Koskinou, Kavourakia, Faliraki, Mantomata, Ladikou, Afandou, Kolymbia, Lardos, Gennadi, Kokkinogia, Kiotari, Trianta, Kalithea, Pefki a Vlicha.