Greece

Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana - Korfu - Letoviska

Ostrov Korfu je druhým největším z Jónských ostrovů (hned za Kefalonií) a geograficky ho lze rozdělit do několika oblastí. Severní části ostrova dominuje jeho nejvyšší vrchol, hora Pantokrátor, který nabízí úžasný výhled do zeleného vnitrozemí ostrova i do mořských dálek. Středem ostrova protéká řeka Messóngi. A zatímco východní pobřeží Korfu je turisticky nejvyhledávanější a nejživější, západ ostrova je o poznání klidnější.

Korfu je známý a oblíbený řecký ostrov a pro svoji dovolenou si můžete vybírat z množství různorodých turistických středisek. Naleznete tu jak letoviska větší, se skvělým zázemím pro návštěvníky, plná zábavy a živé hudby, tak i menší letoviska, či spíše vesnice s klidnou přilehlou pláží. Každý dle své povahy a nálady.

Kerkyra, hlavní město ostrova, je moderní a turisticky vybavené přímořské městečko s velkou historickou hodnotou. Kdo má rád dějiny a historické památky, si tu jistě přijde na své. Starobylé město Kerkyra stojí na antických základech a na jeho architektuře jsou dodnes vidět jednotlivé historické etapy, kterými si ostrov prošel – především vliv Benátčanů. Nachází se tu dvě staré benátské pevnosti, spousta kostelů, například kostel sv. Spiridona (patrona ostrova) a také několik muzeí (archeologické, benátské či dokonce mořské muzeum aj.). Stará část města je zapsaná na seznamu UNESCO.

Jedním z největších letovisek ostrova Korfu je Dassia, typický prázdninový resort se službami všeho druhu (nacházejí se tu i hotely vyšších kategorií). Leží ve východní části Korfu a součást letoviska tvoří krásná a dlouhá pláž s širokou nabídkou vodních sportů. Na severním pobřeží ostrova se rozkládá Sidari, velké letovisko plné nočního života a zábavy. Je také známé tím, že si tu můžete zaplavat v tzv. kanálu lásky (Canal d’Amour). Za nejkrásnější prázdninové středisko je často považována Paleokastritsa, která se rozprostírá na západě ostrova, uprostřed zelené a skalnaté přírody, a svým návštěvníkům poskytuje maximální komfort.

Mezi oblíbená turistická letoviska ostrova Korfu patří ještě například Acharavi, Ipsos, Kassiopi, Moraitika či Roda. V jednotlivých článcích níže jich naleznete ale mnohem více, i těch menších a skrytějších letovisek na ostrově, krásných přímořských i vysokohorských vesniček.

Afionas

Malá, tradiční řecká vesnička Afionas leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 36 km severozápadně od hlavního města. Je položená poměrně vysoko nad mořem, zato ale s nádherným výhledem po okolí.

více
Agia Deka (Agii Deka)

Malá, vysoko položená horská vesnička Agia Deka (nebo Agii Deka) leží ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, cca 22 km jihozápadně od hlavního města. Stále si zachovává svůj typický vzhled.

více
Agios Georgios Argyradon

Malé, klidné letovisko Agios Georgios Argyradon leží na jihozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 32 km jižně od hlavního města.

více
Agios Georgios Pagon

Středně velké přímořské letovisko Agios Georgios Pagon, nazývané také Armenadon, leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 32 km severozápadně od hlavního města. Je to příjemné městečko s veškerým potřebným turistickým servisem.

více

Agios Gordis

Agios Gordios

Agios Gordis

Pěkné a klidné letovisko Agios Gordis leží na západním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 17 km jihozápadně od hlavního města Korfu (Kerkyra).

více
Agios Ioannis Melitieon

Menší, spíše klidné letovisko Agios Ioannis Melitieon leží na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 16 km jižně od hlavního města.

více
Agios Ioannis Peristeron

Malé, klidné přímořské letovisko Agios Ioannis Peristeron leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 18 km jižně od hlavního města.

více
Agios Mattheos

Letovisko Agios Mattheos tvoří hornatá, typicky řecká vesnice, která se nachází v jižnější části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu. Vesnice leží cca 23 km jihozápadně od hlavního města.

více
Agios Petros

Malé letovisko s pláží Agios Petros leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, cca 51 km jihovýchodně od hlavního města.

více
Agios Spiridon

Malé přímořské letovisko Agios Spiridon leží v nejsevernějším cípu řeckého ostrova Korfu, cca 42 km severně od hlavního města. Nejedná se o typické turistické středisko, neboť na začátku tu nestála žádná vesnice, ale bývala zde pouze neobydlená pláž.

více
Agios Stefanos Acharavi (sever)

Malé letovisko Agios Stefanos Acharavi (sever) leží v severní části řeckého ostrova Korfu, cca 37 km severozápadně od hlavního města.

více
Agios Stefanos (východ)

Malé letovisko Agios Stefanos (východ) leží v severovýchodní části řeckého ostrova Korfu, cca 35 km severně od hlavního města. Rozprostírá se podél zátoky a jeho součástí je i malý přístav.

více
Agios Stefanos Avliothes (západ)

Letovisko Agios Stefanos Avliothes (západ) leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 38 km severozápadně od hlavního města. Je to krásné, moderní středisko se zázemím pro turisty.

více
Acharavi

Jedno z nejznámějších a největších letovisek na ostrově Korfu leží na jeho severním pobřeží, cca 37 km severozápadně od hlavního města. Rozprostírá se podél nádherné 3 km dlouhé písečné pláže a turistům nabízí veškerý potřebný komfort.

více
1234>