Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska

Ostrov Korfu je druhým největším z Jónských ostrovů (hned za Kefalonií) a geograficky ho lze rozdělit do několika oblastí. Severní části ostrova dominuje jeho nejvyšší vrchol, hora Pantokrátor, který nabízí úžasný výhled do zeleného vnitrozemí ostrova i do mořských dálek. Středem ostrova protéká řeka Messóngi. A zatímco východní pobřeží Korfu je turisticky nejvyhledávanější a nejživější, západ ostrova je o poznání klidnější.

Korfu je známý a oblíbený řecký ostrov a pro svoji dovolenou si můžete vybírat z množství různorodých turistických středisek. Naleznete tu jak letoviska větší, se skvělým zázemím pro návštěvníky, plná zábavy a živé hudby, tak i menší letoviska, či spíše vesnice s klidnou přilehlou pláží. Každý dle své povahy a nálady.

Kerkyra, hlavní město ostrova, je moderní a turisticky vybavené přímořské městečko s velkou historickou hodnotou. Kdo má rád dějiny a historické památky, si tu jistě přijde na své. Starobylé město Kerkyra stojí na antických základech a na jeho architektuře jsou dodnes vidět jednotlivé historické etapy, kterými si ostrov prošel – především vliv Benátčanů. Nachází se tu dvě staré benátské pevnosti, spousta kostelů, například kostel sv. Spiridona (patrona ostrova) a také několik muzeí (archeologické, benátské či dokonce mořské muzeum aj.). Stará část města je zapsaná na seznamu UNESCO.

Jedním z největších letovisek ostrova Korfu je Dassia, typický prázdninový resort se službami všeho druhu (nacházejí se tu i hotely vyšších kategorií). Leží ve východní části Korfu a součást letoviska tvoří krásná a dlouhá pláž s širokou nabídkou vodních sportů. Na severním pobřeží ostrova se rozkládá Sidari, velké letovisko plné nočního života a zábavy. Je také známé tím, že si tu můžete zaplavat v tzv. kanálu lásky (Canal d’Amour). Za nejkrásnější prázdninové středisko je často považována Paleokastritsa, která se rozprostírá na západě ostrova, uprostřed zelené a skalnaté přírody, a svým návštěvníkům poskytuje maximální komfort.

Mezi oblíbená turistická letoviska ostrova Korfu patří ještě například Acharavi, Ipsos, Kassiopi, Moraitika či Roda. V jednotlivých článcích níže jich naleznete ale mnohem více, i těch menších a skrytějších letovisek na ostrově, krásných přímořských i vysokohorských vesniček.