Greece

Památky na ostrově Kréta

Klášter Arkadi

klášter Moni Arkadi

Arkadi patří k nejznámějším klášterům řeckého ostrova Kréta - býval důležitým kulturním centrem a je také zajímavou architektonickou památkou, nicméně do dějin ostrova se zapsal především tragickou událostí z roku 1866. Nalezneme ho nedaleko severního pobřeží ostrova, asi 20 km jihovýchodně od města Rethymno.

více

Klášter Kardiotissa

Kera Kardiotissa

Klášter Kardiotissa

Ženský pravoslavný klášter Kera Kardiotissa se nachází v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Kréta, u silnice vedoucí k náhorní planině Lasithi. Klášter je spojen s tajuplnou ikonou Panny Marie z Cardiotissy.

více
Klášter Moni Vidianis

Mužský klášter Moni Vidianis pochází z poloviny 19. století a je především oslavou života, jara a květu. Stojí na okraji planiny Lasithi v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Kréta.

více

Knossos (archeologické naleziště)

Mínojský palác Knossos

Knossos (archeologické naleziště)

Mínojský palác Knossos je největší a nejzachovalejší archeologickou památkou řeckého ostrova Kréta. Ve své době se pravděpodobně jednalo o správní a politické centrum celé mínojské civilizace, dnes je Knossos především turistickou atrakcí, která se nachází v blízkosti hlavního města Heraklion.

více
Kostel Agios Nikolaos (Hersonissos)

Pozůstatky raně křesťanské baziliky Agios Nikolaos (svatého Mikuláše) se nacházejí na severním pobřeží řeckého ostrova Kréta, východně od města Hersonissos.

více
Pevnost Spinalonga

Starobylá benátská pevnost Spinalonga byla vybudována na malém ostrově u severovýchodního pobřeží řeckého ostrova Kréta. Jejím hlavním úkolem byla obrana blízkého přístavu Elounda a v průběhu času si pevnost vysloužila označení "nedobytná".

více

Větrné mlýny na Lasithi Plateau

Lassithi Plateau - planina Lassithi

Větrné mlýny na Lasithi Plateau

Lasithi Plateau je rozlehlá horská planina ležící ve východním vnitrozemí řeckého ostrova Kréta. Při průjezdu horským sedlem uvidíte veliké kamenné větrné mlýny z benátského období a na samotné planině můžete poté spatřit pozůstatky menších větrných mlýnů s plátěnými lopatkami.

více