Greece

Památky na ostrově Kos

Hlavní strana - Kos - Památky
Agios Ioannis (Klášter svatého Jana)

Klášter svatého Jana (Agios Ioannis) se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Kos, cca 46 km od hlavního města. Klášter stojí na kopci nad obcí Kefalos a poskytuje úžasný výhled na okolní krajinu a záliv Kefalos.

více
Agios Nikolaos (kaple sv. Mikuláše)

Malá kaplička sv. Mikuláše (Agios Nikolaos) stojí na stejnojmenném ostrůvku Agios Nikolaos v zálivu Kefalos, u jihozápadního pobřeží ostrova Kos. Kaplička je zasvěcená sv. Mikulášovi, patronovi řeckých námořníků, a její unikátnost spočívá také v tom, že je jedinou budovou na ostrově.

více
Agora (archeologické naleziště)

Archeologické naleziště Agora je impozantní místo plné vykopávek a objevů z různých historických epoch ostrova. Nachází se ve východní části řeckého ostrova Kos, přímo v jeho hlavním městě.

více

Archeologické muzeum Kos se nachází ve východní části ostrova, přímo v jeho hlavním městě. Muzem vystavuje spoustu jedinečných exponátů dokládajících dlouhou a zajímavou historii řeckých ostrovů a především ostrova Kos.

více

Asklepion (archeologické naleziště)

Asklépion, Asklepieion

Asklepion (archeologické naleziště)

Archeologické naleziště Asklepion se nachází ve východní části řeckého ostrova Kos, na kopci u letoviska Platanai, cca 4 km jihozápadně od hlavního města. Asklepion byl starořecký léčebný chrám zasvěcený bohu zdraví a medicíny Asklepiovi. Pravděpodobně se zde učil i Hippokrates, otec moderního lékařství.

více
Bazilika sv. Štěpána (archeologické naleziště)

Raně křesťanská bazilika sv. Štěpána (Agios Stefanos), přesněji tedy její dochované pozůstatky, leží na jihozápadním pobřeží ostrova Kos, v blízkosti letoviska Kefalos. Součástí komplexu jsou i dochované základy jiných církevních budov a tvoří tak menší archeologické naleziště.

více
Hippokratův platan

V hlavním městě řeckého ostrova Kos roste obrovský starý platan, v jehož stínu podle legendy sedával otec medicíny Hippokrates a vyučoval své žáky lékařským znalostem. Tento jedinečný strom je známý jako "Hippokratův platan".

více

Hrad Neratzia

Hrad rytířů svatého Jana

Hrad Neratzia

Hrad Neratzia, známý také jako Hrad rytířů svatého Jana, se nachází ve východní části řeckého ostrova Kos. Zaujímá strategické místo na malém poloostrově přímo v přístavu hlavního města Kos, neboť jeho hlavním úkolem bylo chránit přístav a pobřeží ostrova proti nepřátelským výpravám.

více

Paleo Pili

Palio Pyli

Staré město Paleo Pili se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Kos mezi vesničkama Pili a Zia, cca 17 km jihozápadně od hlavního města. Vesnice leží vysoko nad mořem a kromě krásného výhledu do širokého okolí nabízí pozůstatky byzantské pevnosti, kostel a zbytky původního města.

více