Greece

Výlety na ostrově Zakynthos

Marathonisi (Želví ostrov)

Malý řecký ostrůvek Marathonisi, známý jako „Želví ostrov“, leží mezi poloostrovy Vassilikos a Keri, na dohled od zakynthoské pevniny. Krásně je vidět z pláží Agios Sostis a Laganas, od kterých ho dělí vzdálenost asi 3 km.

více
Modré jeskyně (Blue Caves)

Modré jeskyně patří k nejnavštěvovanějším místům Zante a k jeho nejkrásnějším přírodním památkám. Díky světlým vápencovým skalám a slunečním paprskům, které pronikají čistou vodou, moře opravdu září nádhernou modrou barvou. Jeskyně najdete u severního pobřeží ostrova, na východě v oblasti mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a na západě u vesnice Volimes.

více

Lisovna a muzeum Aristeon

Olivový ráj Lithakia

Lisovna a muzeum Aristeon

Lisovna oliv Aristeon je rodinným podnikem s více než 160 let dlouhou tradicí a s výrobními standardy splňujícími ty nejpřísnější mezinárodní normy. Lisovna se nachází ve vesnici Lithakia, blízko oblíbeného letoviska Laganas, a její prohlídka bývá často zařazena do „okružní jízdy“ po ostrově. Součástí komplexu je i malý obchůdek s místními produkty.

více
Olympie

Olympie, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Řecku a místo, které je pevně spjato s tradicí olympijských her, leží v severozápadní části poloostrova Peloponés.

více

Vinařství Callinico - Kalipado

Kombinace chutného vína a tradice

Vinařství Callinico - Kalipado

Vyhlášené rodinné vinařství Callinico, s tradicí sahající až do roku 1918, se nachází ve vnitrozemí ostrova ve vesničce Kalipado. Návštěva vinařství bývá jednou z oblíbených zastávek při „okružní jízdě“ po ostrově. Můžete si prohlédnout samotné vinařství, ale především ochutnat místní vína, která jsou velmi dobře hodnocená.

více
Vodní park Zante Water Village (Sarakinado)

Zante Water Village, jeden z největších vodních parků v celém Řecku, leží v jihovýchodní části ostrova ve vesnici Sarakinado, jen 4 km od hlavního města Zakynthos. Park se rozkládá na území o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních a návštěvníkům nabízí nekonečné množství vodních atrakcí a radovánek.

více

Vrak lodi (pláž Navagio)

Shipwreck Beach, Navagio Bay, Smugglers Cove

Vrak lodi (pláž Navagio)

Pláž Navagio (čte se „navájo“) patří k nejkrásnějším plážím řeckých ostrovů i světa a je nejvýraznějším symbolem ostrova Zakynthos. Zátoka chráněná vápencovými skalami, s bílými oblázky a křišťálově modrou vodou je opravdu nádherná a díky rezivějícímu vraku lodi i jedinečná.

více