Greece

Výlety na ostrově Zakynthos

Ostrov Zakynthos je ideálním místem pro aktivní dovolenou u moře. Nejenže je populární díky svým nádherným plážím s křišťálově čistým mořem, ale naleznete tu také mnoho zajímavých míst, kterými si můžete zdejší pobyt zpestřit.

Zakynthos se pyšní překrásnou svěží přírodou a zajímavými přírodními lokalitami, jakými jsou například tzv. modré jeskyně (Blue Caves). Tyto jeskyně tvoří bílý vápenec a při dobrém odrazu slunečních paprsků voda v jeskyních opravdu září azurově modrou barvou. Dalším tipem na lodní výlet může být návštěva velmi známé pláže Navagio s vrakem pašerácké lodi. Pláž leží v zátoce chráněna vysokými skalami a především z dálky je na ni opravdu úchvatný pohled. Zakynthos patří mezi několik málo oblastí, kde lze ještě spatřit vzácný druh želvy Caretta-caretta. Karetám obrovským hrozí vyhynutí, každoročně se ale vrací do zátoky Laganas, aby zde nakladly svá vajíčka. V zátoce leží tzv. želví ostrov (Marathonisi), který spadá pod chráněná území. U ostrůvku můžete zahlédnout nejen karetu obrovskou, ale někdy i ohrožený druh tuleně středomořského.

Co se týká historických památek, silné zemětřesení ve 20. století bohužel poškodilo či zcela zničilo většinu z nich. Vydat se ale můžete do vesničky Volimes, proslulé tradičními řemesly, nebo zavítat do vesničky Macherado, ve které stojí kostelík s ikonou černé madony. Netradičním tipem na výlet za historickými památkami je jistě návštěva Olympie, ohromného archeologického naleziště na peloponéském poloostrově.

Oblíbeným cílem turistů bývá lisovna oliv Aristeon s muzeem, velmi příjemné místo na výrobu chutného olivového oleje. Ochutnávku řeckých specialit se jistě hodí doplnit také o kvalitní řecké víno – budete-li mít cestu kolem vesničky Kalipado, navštivte místní rodinné vinařství Callinico.

A nesmíme zapomenout na děti – jistě je potěšíte dnem stráveným ve vodním parku Zante Water Village.

Marathonisi (Želví ostrov)

Malý řecký ostrůvek Marathonisi, známý jako „Želví ostrov“, leží mezi poloostrovy Vassilikos a Keri, na dohled od zakynthoské pevniny. Krásně je vidět z pláží Agios Sostis a Laganas, od kterých ho dělí vzdálenost asi 3 km.

více
Modré jeskyně (Blue Caves)

Modré jeskyně patří k nejnavštěvovanějším místům Zante a k jeho nejkrásnějším přírodním památkám. Díky světlým vápencovým skalám a slunečním paprskům, které pronikají čistou vodou, moře opravdu září nádhernou modrou barvou. Jeskyně najdete u severního pobřeží ostrova, na východě v oblasti mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a na západě u vesnice Volimes.

více

Lisovna a muzeum Aristeon

Olivový ráj Lithakia

Lisovna a muzeum Aristeon

Lisovna oliv Aristeon je rodinným podnikem s více než 160 let dlouhou tradicí a s výrobními standardy splňujícími ty nejpřísnější mezinárodní normy. Lisovna se nachází ve vesnici Lithakia, blízko oblíbeného letoviska Laganas, a její prohlídka bývá často zařazena do „okružní jízdy“ po ostrově. Součástí komplexu je i malý obchůdek s místními produkty.

více
Olympie

Olympie, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Řecku a místo, které je pevně spjato s tradicí olympijských her, leží v severozápadní části poloostrova Peloponés.

více

Vinařství Callinico - Kalipado

Kombinace chutného vína a tradice

Vinařství Callinico - Kalipado

Vyhlášené rodinné vinařství Callinico, s tradicí sahající až do roku 1918, se nachází ve vnitrozemí ostrova ve vesničce Kalipado. Návštěva vinařství bývá jednou z oblíbených zastávek při „okružní jízdě“ po ostrově. Můžete si prohlédnout samotné vinařství, ale především ochutnat místní vína, která jsou velmi dobře hodnocená.

více
Vodní park Zante Water Village (Sarakinado)

Zante Water Village, jeden z největších vodních parků v celém Řecku, leží v jihovýchodní části ostrova ve vesnici Sarakinado, jen 4 km od hlavního města Zakynthos. Park se rozkládá na území o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních a návštěvníkům nabízí nekonečné množství vodních atrakcí a radovánek.

více

Vrak lodi (pláž Navagio)

Shipwreck Beach, Navagio Bay, Smugglers Cove

Vrak lodi (pláž Navagio)

Pláž Navagio (čte se „navájo“) patří k nejkrásnějším plážím řeckých ostrovů i světa a je nejvýraznějším symbolem ostrova Zakynthos. Zátoka chráněná vápencovými skalami, s bílými oblázky a křišťálově modrou vodou je opravdu nádherná a díky rezivějícímu vraku lodi i jedinečná.

více