Výlety na ostrově Zakynthos

Ostrov Zakynthos je ideálním místem pro aktivní dovolenou u moře. Nejenže je populární díky svým nádherným plážím s křišťálově čistým mořem, ale naleznete tu také mnoho zajímavých míst, kterými si můžete zdejší pobyt zpestřit.

Zakynthos se pyšní překrásnou svěží přírodou a zajímavými přírodními lokalitami, jakými jsou například tzv. modré jeskyně (Blue Caves). Tyto jeskyně tvoří bílý vápenec a při dobrém odrazu slunečních paprsků voda v jeskyních opravdu září azurově modrou barvou. Dalším tipem na lodní výlet může být návštěva velmi známé pláže Navagio s vrakem pašerácké lodi. Pláž leží v zátoce chráněna vysokými skalami a především z dálky je na ni opravdu úchvatný pohled. Zakynthos patří mezi několik málo oblastí, kde lze ještě spatřit vzácný druh želvy Caretta-caretta. Karetám obrovským hrozí vyhynutí, každoročně se ale vrací do zátoky Laganas, aby zde nakladly svá vajíčka. V zátoce leží tzv. želví ostrov (Marathonisi), který spadá pod chráněná území. U ostrůvku můžete zahlédnout nejen karetu obrovskou, ale někdy i ohrožený druh tuleně středomořského.

Co se týká historických památek, silné zemětřesení ve 20. století bohužel poškodilo či zcela zničilo většinu z nich. Vydat se ale můžete do vesničky Volimes, proslulé tradičními řemesly, nebo zavítat do vesničky Macherado, ve které stojí kostelík s ikonou černé madony. Netradičním tipem na výlet za historickými památkami je jistě návštěva Olympie, ohromného archeologického naleziště na peloponéském poloostrově.

Oblíbeným cílem turistů bývá lisovna oliv Aristeon s muzeem, velmi příjemné místo na výrobu chutného olivového oleje. Ochutnávku řeckých specialit se jistě hodí doplnit také o kvalitní řecké víno – budete-li mít cestu kolem vesničky Kalipado, navštivte místní rodinné vinařství Callinico.

A nesmíme zapomenout na děti – jistě je potěšíte dnem stráveným ve vodním parku Zante Water Village.