Greece

Letoviska ostrova Lesbos

Hlavní strana - Lesbos - Letoviska

Nejvyhledávanější letoviska na ostrově Lesbos leží na jeho severozápadním pobřeží, které je typické rozlehlými a nepříliš hlubokými zátokami s krásnými písčitými plážemi. K nejznámějším turistickým střediskům patří Molyvos, hodnocený jako jedna z nejhezčích středověkých lokalit v Řecku. Dominantou města je mohutný hrad vypínající se nad pláží. Několik kilometrů jižně se nachází vesnice Petra, vybudovaná přímo na pláži okolo skály. Romantický dojem z tohoto místa navíc posiluje pohled nahoru na kostelík Panny Marie sladce líbající, který stojí na osamělém skalním výběžku s výhledem na moře. Z městečka Petra je možné dojít pěšky po pláži do města Anaxos. Městečko Anaxos má pověst nejčilejšího z ostrovních letovisek, jedná se o typicky turistický resort s hotely, apartmány, bary a dalšími možnostmi denní i noční zábavy. V severní části ostrova najdete vesničku Eftalou, kam lidé jezdí kvůli léčivým účinkům místních sopečných pramenů.

Hlavním městem jsou Mytilény, největší přístav a bušící srdce ostrova nacházející se na východním pobřeží. Mytilény se pyšní jedním z největších hradů Středomoří, s obří podzemní cisternou a s více jak 600 metry podzemních krypt. Na východní straně ostrova leží další oblíbené letovisko Thermis a přímořská vesnice Pyrgi Thermis s krásnou pláží.

Ostrov Lesbos je poměrně dost členitý, délka jeho pobřeží dosahuje 320 km. Z jihu se do pevniny zařezávají dva zálivy Kaloni a Yera, kde se loví známé kallonské sardinky. Hledáte-li hezkou a romantickou pláž, vydejte se do Vatery. Letovisko Vatera leží na jihu ostrova, obdobně jako letovisko Agios Isidoros.

I přes svoji rostoucí oblíbenost není ale ostrov Lesbos až tak moc zasažen masovou turistikou jako jiné řecké ostrovy. Především menší města a vesnice si žijí dál svým životem. Lidé se věnují tradičním řemeslům, zemědělství a pastevectví a v přímořských oblastech také rybolovu.

Letovisko a stejnojmenná vesnička Agios Isidoros leží v nejjižnější části řeckého ostrova Lesbos, poblíž města Plomari a cca 37 km jihozápadně od hlavního města Mytilén. Místo je velmi oblíbené především pro svoji krásnou písčito-oblázkovou pláž.

více

Jedno z nejvyhledávanějších letovisek na řeckém ostrově Lesbos, turistické středisko Anaxos, se nachází v otevřeném zálivu na severu ostrova a nabízí úžasné písčito-oblázkové pláže. Anaxos najdete jen pár minut od vesničky stejného jména a asi 3 kilometry jihozápadně od městečka Petra, které od Anaxosu dělí skalnatý útes.

více

V severní části řeckého ostrova Lesbos a cca 63 km severozápadně od hlavního města Mytiliny, najdete překrásné letovisko Eftalou. Jeho název znamená v řečtině „sedm pahorků“ a označení je to pravdivé, městečko se rozkládá mezi sedmi pahorky.

více

Město Mytilini či Mytilény, podle něhož se jmenuje celé přilehlé letovisko, je hlavním a zároveň největším městem ostrova Lesbos. Leží při moři v jihovýchodní části ostrova.

více

Historické městečko Molyvos, zapsané v seznamu UNESCO, je perlou ostrova řeckého ostrova Lesbos. Letovisko ležící na severním pobřeží ostrova, ve vzdálenosti asi 60 kilometrů serverozápadně od hlavního města Mytilini, vás okouzlí svojí architekturou. Typické jsou pro něj kamenné domečky s červenými střechami zasazené do příkrých svahů.

více

Na severním pobřeží ostrova, asi 55 kilometrů serverozápadně od hlavního města se nachází městečko Petra, které je známé především díky pozoruhodnému kostelíku Panagia Glykofilousa.

více

Letovisko Skala Kalloni se nachází v oblasti tzv. Kallonského zálivu, cca 3 km od města Kalloni a asi 50 km severozápadně od hlavního města Mytilini. Město Kalloni patří k nejstarším místům na ostrově, jeho existence sahá až do 13. století př. n. l.

více

Letovisko Tavari a stejnojmenná rybářská vesnice s pláží se nacházejí v jihozápadní části ostrova Lesbos, poblíž města Mesotopos. Do hlavního města Mytilini je to odtud cca 80 km.

více

Letovisko Thermis se nachází ve východní části ostrova Lesbos, cca 11 km severně od hlavního města Mytilini. Letovisko je tvořeno třemi oblastmi - Pyrgi Thermis, Paralia Thermis a Loutropoli Thermis, které obklopují olivové háje.

více

Letovisko Vatera nalezneme v jižní části ostrova Lesbos, cca 30 km západně od letoviska Plomari a cca 50 km západně od hlavního města Mytilini.

více