Letoviska ostrova Lesbos

Hlavní strana -Lesbos -Letoviska

Nejvyhledávanější letoviska na ostrově Lesbos leží na jeho severozápadním pobřeží, které je typické rozlehlými a nepříliš hlubokými zátokami s krásnými písčitými plážemi. K nejznámějším turistickým střediskům patří Molyvos, hodnocený jako jedna z nejhezčích středověkých lokalit v Řecku. Dominantou města je mohutný hrad vypínající se nad pláží. Několik kilometrů jižně se nachází vesnice Petra, vybudovaná přímo na pláži okolo skály. Romantický dojem z tohoto místa navíc posiluje pohled nahoru na kostelík Panny Marie sladce líbající, který stojí na osamělém skalním výběžku s výhledem na moře. Z městečka Petra je možné dojít pěšky po pláži do města Anaxos. Městečko Anaxos má pověst nejčilejšího z ostrovních letovisek, jedná se o typicky turistický resort s hotely, apartmány, bary a dalšími možnostmi denní i noční zábavy. V severní části ostrova najdete vesničku Eftalou, kam lidé jezdí kvůli léčivým účinkům místních sopečných pramenů.

Hlavním městem jsou Mytilény, největší přístav a bušící srdce ostrova nacházející se na východním pobřeží. Mytilény se pyšní jedním z největších hradů Středomoří, s obří podzemní cisternou a s více jak 600 metry podzemních krypt. Na východní straně ostrova leží další oblíbené letovisko Thermis a přímořská vesnice Pyrgi Thermis s krásnou pláží.

Ostrov Lesbos je poměrně dost členitý, délka jeho pobřeží dosahuje 320 km. Z jihu se do pevniny zařezávají dva zálivy Kaloni a Yera, kde se loví známé kallonské sardinky. Hledáte-li hezkou a romantickou pláž, vydejte se do Vatery. Letovisko Vatera leží na jihu ostrova, obdobně jako letovisko Agios Isidoros.

I přes svoji rostoucí oblíbenost není ale ostrov Lesbos až tak moc zasažen masovou turistikou jako jiné řecké ostrovy. Především menší města a vesnice si žijí dál svým životem. Lidé se věnují tradičním řemeslům, zemědělství a pastevectví a v přímořských oblastech také rybolovu.