Letoviska ostrova Kos

Hlavní strana -Kos -Letoviska -Město Kos

Město Kos - ostrov Kos

Město Kos

Od května do října probíhá hlavní turistická sezona ve městě Kos. Toto správní středisko ostrova se nachází na severovýchodním pobřeží, 25 kilometrů od letiště a nabízí bohaté společenské i kulturní vyžití a celou řadu světově známých architektonických památek.

Kos, Město Kos na mapě Google maps

Historické památky

K nejnavštěvovanějším místům hlavního města patří římský Odeon z 2. století před n.l., za zhlédnutí rozhodně stojí i mozaika Únos Evropy, kterou lze nalézt v areálu západních archeologických vykopávek. Mezi dominanty města patří johanitská pevnost z 15. století, v jejímž zdivu jsou vestavěny skulptury a vyryty nápisy z antického období. Z hradeb pevnosti je překrásný výhled na přístav i přiléhající část města. K cenným architektonickým památkám patří i místní mešity, Chatze – Hassana a mešita Defterdarova s helénistickými a byzantskými sloupy. Přístup do mešit je však povolen pouze muslimům, a to v době ramadánu. Asi 4 kilometry od města se nachází antická nemocnice, tzv. Asklepion, ke kterému lze zajet autobusovou linkou. Turisticky atraktivní je i pevnost v přístavu.

Zajímavá místa

Nejen architektonické památky patří k oblíbeným návštěvním místům letoviska. Mnoho turistů zamíří i k Hippokratovu platanu, pod kterým prý otec lékařství vyučoval. Mohutný strom s obvodem kmenu přes 5 metrů je ve skutečnosti pouze 700 let starý.

V centru města je živo téměř v každou denní i noční hodinu. Množství klubů, barů a diskoték láká k noční zábavě, přes den je příjemné navštívit některou z místních restaurací nebo taveren a vychutnat si vyhlášené rybí speciality. Pobřeží je poseto stylovými kavárnami a cukrárnami, které nabízí osvěžení v horkých letních dnech.

Pláže

Největší pláž je v Kosu pokryta oblázky, nicméně v okolí města lze využít ke koupání a vodním sportům množství dalších pláží, např. oblíbenou pláž Lambi.

Ve třicátých letech minulého století zasáhlo město ničivé zemětřesení a značná část Kosu musela být znovu vybudována. Dnes již není po ničivých následcích zemských otřesů ani stopy.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Lambi, Platani (Kermentes), Psalidi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám