Greece

Pláže na ostrově Santorini

Pobřeží řeckého ostrova Santorini dosahuje délky pouze asi 70 km a jeho charakter je dán především sopečnou aktivitou této oblasti. Pláže jsou tu většinou tmavé, pokryté vulkanickým pískem nebo oblázky, omývané křišťálově čistou vodou. Některé pláže se od ostatních výrazně odlišují i zbarvením svého povrchu a paleta barev je tu opravdu široká, od bílé přes rudou až po černou. Na ostrově se tak nachází například velmi krásná a oblíbená Červená pláž (Red Beach), dále také Bílá pláž (White Beach) či turisticky živá pláž Perivolos, které se přezdívá i „černá pláž“ (Black Beach).

Pláží na Santorini je spíše méně, protože z moře často vystupují rovnou vysoké a strmé skály a jen část pobřeží tvoří pláže. Ale jistě si i tak vyberete tu svou oblíbenou, santorinské pláže jsou totiž jedinečné. Turisticky nejnavštěvovanější pláže leží na jižním a východním pobřeží ostrova, kde se nacházejí i dvě hlavní letoviska Kamari a Perissa. K nim přiléhají stejnojmenné dlouhé pláže Kamari a Perissa, které od sebe odděluje horský masiv Mesa Vouno. Krásné jsou také pláže Perivolos nebo Vlychada.

Dají se tu ale nalézt i menší a klidnější pláže, ideální pro dovolenou s menšími dětmi, kde budete mít své ratolesti neustále pod dohledem – např. pláž Mesa Pigadia či Monolithos (vybavená i dětským hřištěm). Toužíte-li po ještě větším soukromí, vydejte se spíše na sever ostrova, například na liduprázdnou pláž Cape Columbo nebo pláž Paradisi, ta je už je ale i více větrná.