Greece

Pláže na ostrově Santorini

Pobřeží řeckého ostrova Santorini dosahuje délky pouze asi 70 km a jeho charakter je dán především sopečnou aktivitou této oblasti. Pláže jsou tu většinou tmavé, pokryté vulkanickým pískem nebo oblázky, omývané křišťálově čistou vodou. Některé pláže se od ostatních výrazně odlišují i zbarvením svého povrchu a paleta barev je tu opravdu široká, od bílé přes rudou až po černou. Na ostrově se tak nachází například velmi krásná a oblíbená Červená pláž (Red Beach), dále také Bílá pláž (White Beach) či turisticky živá pláž Perivolos, které se přezdívá i „černá pláž“ (Black Beach).

Pláží na Santorini je spíše méně, protože z moře často vystupují rovnou vysoké a strmé skály a jen část pobřeží tvoří pláže. Ale jistě si i tak vyberete tu svou oblíbenou, santorinské pláže jsou totiž jedinečné. Turisticky nejnavštěvovanější pláže leží na jižním a východním pobřeží ostrova, kde se nacházejí i dvě hlavní letoviska Kamari a Perissa. K nim přiléhají stejnojmenné dlouhé pláže Kamari a Perissa, které od sebe odděluje horský masiv Mesa Vouno. Krásné jsou také pláže Perivolos nebo Vlychada.

Dají se tu ale nalézt i menší a klidnější pláže, ideální pro dovolenou s menšími dětmi, kde budete mít své ratolesti neustále pod dohledem – např. pláž Mesa Pigadia či Monolithos (vybavená i dětským hřištěm). Toužíte-li po ještě větším soukromí, vydejte se spíše na sever ostrova, například na liduprázdnou pláž Cape Columbo nebo pláž Paradisi, ta je už je ale i více větrná.

Pláž Agios Georgios leží v jižní části řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jihovýchodně od hlavního města Fira. Patří k turisticky oblíbeným plážím, je písčitá s tmavým povrchem.

více

Cape Columbo

Kolumbo Beach

Klidná až liduprázdná pláž Cape Columbo (nebo také Kolumbo Beach) leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 9 km severně od hlavního města Fira.

více

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží na ostrově Santorini, písčitá pláž Kamari, leží na jeho východním pobřeží. Nachází se v blízkosti santorinského národního letiště a cca 9 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

více

Velká a krásná, ale přitom klidná pláž Katharos leží v  severozápadní části řeckého ostrova Santorini, cca 13 km severozápadně od hlavního města Fira.

více

Malebná pláž Mesa Pigadia se nachází na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira. Chrání ji vysoké bílé skály a je dobře skryta před každodenním turistickým ruchem.

více

Oblíbená písčitá pláž Monolithos se rozprostírá na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 8 km východně od hlavního města Fira.

více

Písčitá a hodně větrná pláž Paradisi leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 11 km severozápadně od hlavního města Fira.

více

Pláž Perissa, jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží na ostrově Santorini, leží na jihovýchodním pobřeží tohoto řeckého ostrova, cca 12 km jihovýchodně od hlavního města Fira. Návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na úpatí hory Mesa Vouno.

více

Pláž Perivolos je oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů. Leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 12 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

více

Red Beach

Červená pláž (Kokkini Paralia)

Red Beach neboli Červená pláž leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 12 km jihozápadně od hlavního města Fira. Je to pravděpodobně jedna z nejzajímavějších a nejkrásnějších pláží na Santorini a za své jméno vděčí okolním dočervena zbarveným skalám.

více

Pláž Vlychada pokrytá tmavým lávovým pískem představuje skutečný charakter pobřeží řeckého ostrova Santorini, které je drsné, skalnaté a prostě jedinečné. Mnozí ji označují za nejkrásnější pláž ostrova. Leží v jižní části Santorini, cca 10 km od hlavního města Fira.

více

Malá a klidná pláž Vourvoulos leží na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 6 km od hlavního města Fira.

více

White Beach

Bílá pláž

White Beach neboli Bílá pláž leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira. Své jméno pláž získala podle okolních zářivě bílých skal, které jsou na Santorini vzácné.

více