Pláže na ostrově Santorini

Pobřeží řeckého ostrova Santorini není moc rozsáhlé, dosahuje délky pouze asi 70 km, za to je ale rozhodně nezaměnitelné s jakýmkoliv jiným řeckým ostrovem. Charakter santorinského pobřeží je dán především sopečnou aktivitou této oblasti. Pláže jsou tu většinou tmavé, pokryté vulkanickým pískem nebo oblázky a omývané křišťálově čistou vodou.

Pro Santorini jsou typické především pláže pokryté tmavým sopečným pískem nebo kamínky, ale objevíme tu i pláže, které se od ostatních zbarvením svého povrchu výrazně odlišují. A paleta barev je tu opravdu široká. Na ostrově se tak nachází například velmi krásná a oblíbená Červená pláž (Red Beach), dále také Bílá pláž (White Beach) či turisticky živá pláž Perivolos, které se přezdívá i „černá pláž“. Další Černá pláž (Black Beach) se rozprostírá na jižním pobřeží ostrova.

Pláží na Santorini je spíše méně, protože z moře často vystupují rovnou vysoké a strmé skály a jen část pobřeží tvoří pláže. Turisticky nejnavštěvovanější pláže leží na jižním a východním pobřeží ostrova, kde se nacházejí i dvě hlavní letoviska Kamari a Perissa. K nim přiléhají stejnojmenné dlouhé pláže Kamari a Perissa, které od sebe odděluje horský masiv Mesa Vouno. Krásné jsou také pláže Perivolos nebo Vlychada.

Dají se tu ale nalézt i menší a klidnější pláže, ideální pro dovolenou s menšími dětmi, kde budete mít své ratolesti neustále pod dohledem – např. pláž Mesa Pigadia či Monolithos (vybavená i dětským hřištěm). Toužíte-li po ještě větším soukromí, vydejte se spíše na sever ostrova, například na liduprázdnou pláž Cape Columbo nebo pláž Paradisi, ta je už ale i více větrná.