Greece

Pláže na ostrově Santorini

Pobřeží řeckého ostrova Santorini dosahuje délky pouze asi 70 km a jeho charakter je dán především sopečnou aktivitou této oblasti. Pláže jsou tu většinou tmavé, pokryté vulkanickým pískem nebo oblázky, omývané křišťálově čistou vodou. Některé pláže se od ostatních výrazně odlišují i zbarvením svého povrchu a paleta barev je tu opravdu široká, od bílé přes rudou až po černou. Na ostrově se tak nachází například velmi krásná a oblíbená Červená pláž (Red Beach), dále také Bílá pláž (White Beach) či turisticky živá pláž Perivolos, které se přezdívá i „černá pláž“ (Black Beach).

Pláží na Santorini je spíše méně, protože z moře často vystupují rovnou vysoké a strmé skály a jen část pobřeží tvoří pláže. Ale jistě si i tak vyberete tu svou oblíbenou, santorinské pláže jsou totiž jedinečné. Turisticky nejnavštěvovanější pláže leží na jižním a východním pobřeží ostrova, kde se nacházejí i dvě hlavní letoviska Kamari a Perissa. K nim přiléhají stejnojmenné dlouhé pláže Kamari a Perissa, které od sebe odděluje horský masiv Mesa Vouno. Krásné jsou také pláže Perivolos nebo Vlychada.

Dají se tu ale nalézt i menší a klidnější pláže, ideální pro dovolenou s menšími dětmi, kde budete mít své ratolesti neustále pod dohledem – např. pláž Mesa Pigadia či Monolithos (vybavená i dětským hřištěm). Toužíte-li po ještě větším soukromí, vydejte se spíše na sever ostrova, například na liduprázdnou pláž Cape Columbo nebo pláž Paradisi, ta je už je ale i více větrná.

Agia Paraskevi

Klidná písčito-oblázková pláž Agia Paraskevi leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, v blízkosti oblíbené pláže Monolithos. Nachází se cca 8 km východně od hlavního města Fira.

více

Pláž Agios Georgios leží v jižní části řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jihovýchodně od hlavního města Fira. Patří k turisticky oblíbeným plážím, je písčitá s tmavým povrchem.

více

Dlouhá oblázková pláž Akrotiri leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jižně od hlavního města Fira.

více

Almyra

Almira Beach

Malá a izolovaná oblázková pláž Almyra leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 10 km jižně od hlavního města Fira.

více

Skalnatá pláž Ammoudi leží na severozápadním výběžku řeckého ostrova Santorini, v těsné blízkosti krásného městečka Oia. Její vzdálenost je cca 12 km severozápadně od hlavního města Fira.

více

Klidná oblázková pláž Armeni leží na severozápadním výběžku řeckého ostrova Santorini, v blízkosti krásného městečka Oia. Její vzdálenost je cca 11 km severozápadně od hlavního města Fira.

více

Klidná písečná pláž Avis leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 8 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

více

Tichá, ale někdy dost větrná písečná pláž Baxedes leží na severním pobřeží řeckého ostrova Santorini. Její vzdálenost je cca 11 km severozápadně od hlavního města Fira.

více

Caldera

Akrotiri Caldera Beach, Balos Beach

Caldera je malá pláž s hlubokými vodami, která leží v jižní části řeckého ostrova Santorini. Její vzdálenost je cca 10 km jižně od hlavního města Fira.

více

Cape Columbo

Kolumbo Beach

Klidná až liduprázdná pláž Cape Columbo (nebo také Kolumbo Beach) leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 9 km severně od hlavního města Fira.

více

Velmi romantická, oblázková pláž Eros leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 10 km jižně od hlavního města Fira.

více

Exo Gialos

Fira Beach

Krásná malá zátoka Exo Gialos leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini. Nalezneme ji cca 3 km východně od hlavního města Fira, přímo naproti přes pevninu.

více
Kamari

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží na ostrově Santorini, písčitá pláž Kamari, leží na jeho východním pobřeží. Nachází se v blízkosti santorinského národního letiště a cca 9 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

více

Klidná, pěkná pláž Kambia s křišťálově čistou vodou leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira.

více
12>