Užitečné informace

Hlavní strana -Užitečné informace
Základní informace

Řecko je stát nacházející se v jižní Evropě. Rozkládá se na evropské pevnině (jižní výběžek Balkánského poloostrova) a dále na mnohých ostrovech ve Středozemním moři (cca 3000 ostrovů v Egejském moři, Krétském moři, Thráckém moři, Jónském moři).

více

Seznam řeckých ostrovů

Tedy alespoň těch největších...

Řecko můžeme bez přehánění označit za ráj ostrovů a ostrůvků, které tvoří téměř čtvrtinu z celkové rozlohy dnešního Řecka. Řeckých ostrovů napočítáme více než 3 000, z nichž pouze část je trvale obydlena. Lze je rozdělit do sedmi oblastí (souostroví) – Jónské ostrovy, Saronské ostrovy, Sporady, Egejské ostrovy, Kyklady, Dodekanésy a Krétu.

A co je na řeckých ostrovech nejkrásnější? Že každý má něco, čím vás doslova nadchne.

více
Ubytování - slovníček pojmů

Malý slovníček pojmů vztahujících se k ubytování, na které byste mohli narazit.

více

Vybíráme dovolenou… a to včetně hotelu či jiného ubytovacího zařízení, které by nám poskytlo dočasné útočiště. Podle čeho se nejrychleji zorientujeme v té záplavě nabídek? Většina z nás podle počtu hvězdiček. Je to logické, počet hvězdiček by měl garantovat určitou kvalitu služeb a vybavenosti hotelu. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že v Evropě neexistuje jednotný systém pro udělování hvězdiček, který by platil univerzálně pro všechny státy. Navíc, ve velkém počtu zemí je klasifikace hotelů dobrovolná.

více

Je už zcela běžné, že si zájezdy objednáváme i s několikaměsíčním předstihem. Důležitou roli hraje především cena zájezdu, která bývá v tzv. first minute akcích velice lákává, do některých destinací je také třeba si vyřídit nutné cestovní doklady s dostatečnou časovou rezervou nebo počítat se speciálním očkováním apod. Během této doby se však může přihodit něco, kvůli čemu musíme zájezd bohužel zrušit. Jak je to se storno poplatky za zrušení zájezdu? A zachrání nás připojištění storna zájezdu?

více
Když nad pláží vlaje modrá vlajka...

Program pro udělování modré vlajky (Blue Flag) má v kompetenci nevládní, nezisková organizace Nadace pro environmentální vzdělávání (Foundation for Environmental Education, FEE). Program byl spuštěn ve Francii v roce 1985, pro Evropu začal fungovat o dva roky později a od roku 2001 byl rozšířen i mimo Evropu. Modrá vlajka je ocenění udělované plážím a přístavům, které splní vysoké standardy kvality vody, bezpečnostních norem, ochrany životního prostředí a ekologické výchovy.

více

Letadlem do Řecka

Pár tipů, jak se dostat do Řecka letecky a levně

Letadlem do Řecka

Máte rádi cestování, ale spíš než organizované a často zbytečně drahé dovolené od cestovních kanceláří preferujete trochu dobrodružství a výlet podle vlastních představ? Ušetřit se dá již na cestě samotné. Někdo nechce brát auto, či trávit dlouhou dobu ve vlaku nebo autobusu. Lze tedy cestovat do Řecka letecky a přitom levně?

více
Autem do Řecka

Cestovat autem do Řecka není úplně pro každého. Nicméně když potřebujete ušetřit za cestu více lidí nebo jste dobrodruh, co rád cestuje autem, proč ne. Cesta autem do Řecka je náročná, ale má řadu výhod. Po cestě můžete kdykoliv zastavit, pokochat se krásnou scenérií nebo se najíst v sympatickém motorestu. Nejvíce ale auto oceníte, až budete plánovat výlety po památkách a zajímavostech v okolí.

více