Greece

Letoviska ostrova Lefkada

Lefkada je řecký ostrov patřící do souostroví tzv. jónských ostrovů. Leží v Jónském moři, u západního pobřeží pevninského Řecka, mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Na ostrov Lefkada se dostanete dokonce i autem, s pevninou Akarnánia je propojen sypanou hrází a unikátním zvedacím mostem. Ač je ostrov menší rozlohou (přes 300 km2), může se chlubit 117 km dlouhým, nádherně členitým pobřežím, na kterém se nacházejí nejkrásnější pláže v Řecku. Ty nejobdivovanější pláže, veřejné i soukromé, leží na západě ostrova. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Stavrota (přes 1100 metrů), která vám nabídne krásný výhled po okolí.

Nejoblíbenějšími letovisky ostrova Lefkada jsou především původně rybářská osada, i dnes stále ještě klidnější vesnička Agios Nikitas a turisticky živé město Nidri, kam se vyrážejí bavit turisté z celého ostrova. Správním střediskem Lefkady, hlavním městem a přístavem je město Lefkas, ležící v severním výběžku ostrova. Na západním pobřeží ostrova najdeme letoviska Tsoukalades, Agios Nikitas a Vassiliki. Na východě Lefkady se rozkládají letoviska Ligia, Nikiana, Nidri, Perigiali a Mikros Gialos. Spíše ve vnitrozemí poté hledejme letovisko Lazarata.

Letovisko Agios Nikitas vyniká křišťálově čistou vodou a pěknou oblázkovo-písčitou pláží. Leží v severozápadní části řeckého ostrova Lefkada, vzdálené asi 13 km od hlavního města a v blízkosti stejnojmenné vesnice Agios Nikitas, která je považována za jednu z nejhezčích rybářských osad na ostrově.

více

Letovisko Lazarata se nachází ve severní části vnitrozemí řeckého ostrova Lefkada, jižně od hlavního města, vzdáleného cca 15 km.

více

Malebné letovisko Ligia leží v severovýchodní části řeckého ostrova Lefkada, jižně od hlavního města vzdáleného cca 6 km. Ligia je největším rybářským centrem celého ostrova.

více

Město Lefkada (Lefkas) leží v severní části stejnojmenného řeckého ostrova a je jeho hlavním městem.

více

Letovisko Mikros Gialos je malá osada v zálivu Rouda, v jihovýchodní části řeckého ostrova Lefkada, nedaleko vesnice Poros a cca 30 km od hlavního města Lefkas.

více
Nidri

Letovisko Nidri je jedním z největších letovisek na řeckém ostrově Lefkada, velmi rušné místo, které má turistům mnoho co nabídnout. Leží ve východní části ostrova a hlavní město Lefkas je vzdáleno cca 16 km.

více

Letovisko Nikiana se nachází ve východní části řeckého ostrova Lefkada a je vzdáleno cca 10 km od hlavního města Lefkas. Toto malebné letovisko je rybářským městečkem, tolik typickým pro přímořské oblasti řeckých ostrovů.

více

Letovisko Perigiali je klidnou částí známého letoviska Nidri a leží ve východní části řeckého ostrova Lefkada, cca 15 km od hlavního města Lefkas.

více

Letovisko Tsoukalades leží na severozápadě řeckého ostrova Lefkada a je vzdáleno cca 7 km od hlavního města Lefkas. Letovisko tvoří tradiční vesnice, která se u turistů těší stále větší oblibě.

více

Letovisko Vassiliki leží v rozlehlé zátoce na jihu řeckého ostrova Lefkada, cca 40 km od hlavního města Lefkas. Původně rybářská vesnice je dnes rekreačním střediskem a rájem surfařů a milovníků vodních sportů.

více