Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Přemýšlíte-li, kterou část ostrova Zakynthos si pro svoji dovolenou vybrat, snad vám pomůže následující popis ostrova a především pak charakteristika jednotlivých turistických resortů včetně informací o zázemí pro návštěvníky, plážích a tipů na výlet.

Z geografického hlediska lze ostrov Zakynthos rozdělit na 3 základní oblasti – západní, východní a jižní pobřeží.

Západní pobřeží je charakteristické svými přírodními zajímavostmi, jakými jsou např. fjordy Porto Limniona a Porto Roxa, nejrůznější ostrůvky a jeskyně. Navštívit tu můžete například vesničku Anafonitria, v jejíž blízkosti se nachází známá zátoka Ztroskotání (Navagio), nebo letovisko Volimes.

Východní pobřeží je velmi členité, naleznete zde mnoho písečných pláží. Směrem k severu se ale charakter pobřeží mění a písečné úseky přecházejí spíše do skalnatých zátok, obdivovat tu můžete překrásné modré mořské jeskyně. Na úpatí kopce Bochali se rozkládá hlavní město Zakynthos s přístavem, množstvím jedinečných historických památek a veškerým turistickým zázemím. Jižně od hlavního města leží oblíbená letoviska Argassi, Tsilivi a Vassilikos. Na opačnou stranu, směrem k severnímu cípu ostrova, se nacházejí známá střediska Amoudi, Alykanas, Alykes.

Jižní část ostrova obklopuje tzv. želví zátoku, která se táhne z Limni Keri až do Gerakas. Zátoka získala své jméno podle chráněných želv Caretta caretta, které sem připlouvají klást do písku vejce. Nejvyhledávanějšími středisky na jižním pobřeží ostrova jsou Laganas, Agios Sostis a Kalamaki.

Letovisko Agalas tvoří malá horská vesnička v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 22 km jihozápadně od hlavního města. Vesnička je obklopena borovicemi a několika olivovými háji a v její blízkosti se nacházejí známé jeskyně Damianos, které stojí za to navštívit.

více

Agios Leontas

Agios Leon

Letovisko Agios Leontas (nebo také Agios Leon) se nachází ve východní části ostrova Zakynthos. Tvoří ho menší vesnice, která se rozprostírá se v kopcích v nadmořské výšce 390 metrů n.m., cca 24 km západně od hlavního města.

více
Agios Sostis

Letovisko Agios Sostis leží na jihu ostrova, cca 3 km od rušného letoviska Laganas a 8 km od hlavního města Zakynthos.

více

Alykanas je velmi oblíbené letovisko. Leží na východě ostrova, v zátoce Alykes, cca 16km severozápadně od hlavního města Zakynthos.

více

Letovisko Amoudi tvoří stejnojmenná vesnice a její okolí v severovýchodní části ostrova Zakynthos. Leží v blízkosti letovisek Alykanas a Alykes a cca 13 km severozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Anafonitria tvoří malá vesnička v severozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Zakynthos, cca 30 km severozápadně od hlavního města. Nedaleko je známá pláž Navagio s vrakem lodi a v těsné blízkosti vesničky stojí klášter z 15. století Anafonitria.

více

Argassi

Argasi

Přímořské letovisko Argassi leží v jihovýchodní části ostrova Zakynthos, cca 5 km od hlavního města.

více

Letovisko Bochali tvoří malá vesnička ve východní části ostrova Zakynthos, cca 2 km severozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Exo Chora tvoří malá horská vesnička s tradiční architekturou nacházející se v západní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 29 km západně od hlavního města.

více

Letovisko Gyri tvoří malá vesnička ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Zakynthos, cca 20 km západně od hlavního města. Vesnička Gyri se nachází cca 550 metrů nad mořem a je jednou z nejstarších vesnic na ostrově.

více

Letovisko Kalamaki se nachází v zálivu Laganas v jihovýchodní části ostrova Zakynthos, cca 7 km jižně od hlavního města.

více

Letovisko Kampi (Kambi) tvoří malá vesnička vystavěná na svazích zeleného kopce v západní části ostrova Zakynthos, cca 30 km západně od hlavního města. Vesnička je proslulá úchvatným výhledem na západ slunce a na krásnou zátoku Schiza.

více

Letovisko Katastari tvoří tradiční řecká vesnička obklopená olivovými háji, ležící v severovýchodní části ostrova Zakynthos, cca 17 km severozápadně od hlavního města. V blízkosti Katastari stojí klášter Agios Ioannis Prodromos, odkud je nádherný výhled na záliv Alykes.

více

Letovisko Kiliomenos tvoří horská vesnička v západní části vnitrozemí řeckého ostrova Zakynthos, cca 16 km západně od hlavního města.

více
12>