Letoviska ostrova Zakynthos

Přemýšlíte-li, kterou část ostrova Zakynthos si pro svoji dovolenou vybrat, snad vám pomůže následující popis ostrova a především pak charakteristika jednotlivých turistických resortů včetně informací o zázemí pro návštěvníky, plážích a tipů na výlet.

Z geografického hlediska lze ostrov Zakynthos rozdělit na 3 základní oblasti – západní, východní a jižní pobřeží.

Západní pobřeží je charakteristické svými přírodními zajímavostmi, jakými jsou např. fjordy Porto Limniona a Porto Roxa, nejrůznější ostrůvky a jeskyně. Navštívit tu můžete například vesničku Anafonitria, v jejíž blízkosti se nachází známá zátoka Ztroskotání (Navagio), nebo letovisko Volimes.

Východní pobřeží je velmi členité, naleznete zde mnoho písečných pláží. Směrem k severu se ale charakter pobřeží mění a písečné úseky přecházejí spíše do skalnatých zátok, obdivovat tu můžete překrásné modré mořské jeskyně. Na úpatí kopce Bochali se rozkládá hlavní město Zakynthos s přístavem, množstvím jedinečných historických památek a veškerým turistickým zázemím. Jižně od hlavního města leží oblíbená letoviska Argassi, Tsilivi a Vassilikos. Na opačnou stranu, směrem k severnímu cípu ostrova, se nacházejí známá střediska Amoudi, Alykanas, Alykes.

Jižní část ostrova obklopuje tzv. želví zátoku, která se táhne z Limni Keri až do Gerakas. Zátoka získala své jméno podle chráněných želv Caretta caretta, které sem připlouvají klást do písku vejce. Nejvyhledávanějšími středisky na jižním pobřeží ostrova jsou Laganas, Agios Sostis a Kalamaki.