Sopečný ostrov Santorini

Hlavní strana -Zájezdy do Řecka 2024 -Sopečný ostrov Santorini

Řecký ostrov Santorini a jeho sopečné pláže

Řecký ostrov Santorini (Théra) leží v jižní části Egejského moře a patří do skupiny tzv. kykládských ostrovů. Sopečný původ ostrova Santorini je zřejmý na první pohled, z původně kruhovitého ostrova zůstala po obrovském výbuchu sopky pouze část kráteru ve tvaru podkovy. Vnitřní stranu ostrova tvoří strmé skály, nachází se tu např. hlavní město Fira či městečko Oia s nádherným výhledem na zapadající slunce a na zatopený jícen sopky. Naopak vnější strana ostrova láká na mírný svah s vinicemi a krásnými sopečnými plážemi, leží tu oblíbená letoviska Kamari, Perissa a další.

Dovolená na ostrově Santorini často získává přívlastky jako "romantická" či "luxusní", jistě ale bude nevšední. Například plavba zatopenou kalderou je velkým zážitkem. Podívejte se na naši nabídku zájezdů na krásný ostrov Santorini!

Máte-li zájem o zaslání dalších nabídek zájezdů nebo nevíte, kam přesně byste se chtěli v Řecku podívat, napište nám prosím své požadavky a my Vám zašleme nabídku na míru!

Hotel Iliada Odysseas Resort foto:+ 9

Hotel Iliada Odysseas Resort

cena od: 13.690 Kč
místo: Perissa, Santorini
pláž: cca 200 m, pláž s černým pískem
pořádající CK: Blue Style
 • snídaně, hotel s přátelskou a rodinnou atmosférou, bazén, vířivka, oficiální kategorie hotelu 2*
 • standardní pokoje s terasou, pokoje superior v 1. patře s balkonem
 • letovisko Perissa cca 2 km od hotelu, nejbližší taverny, bary a obchůdky jsou v blízkosti hotelu (cca 100 m)
 • plážové osušky zdarma, pláž Perivolos s černým pískem cca 200 m
 • klimatizace a Wi-Fi zdarma
 • pobyty na 3 až 14 nocí
Hotel Maria Preka foto:+ 17

Hotel Maria Preka

cena od: 17.680 Kč
místo: Kamari, Santorini
pláž: cca 100 m, hrubý lávový písek
pořádající CK: Alexandria
 • snídaně, příjemný rodinný hotel se nachází v klidné části oblíbeného letoviska Kamari, v blízkosti hotelu pěší zóna s restauracemi, tavernami a bary, cca 9 km od hlavního města Fira
 • bazén se sluneční terasou
 • dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky
 • cca 100 m od krásné pláže s černým lávovým pískem, místy s oblázky
 • odlety z Prahy na 7 nocí

Hledáte trochu něco jiného? Nebo jste se rozhodli strávit svoji letošní dovolenou v České republice? Možná konečně příležitost poznat krásná česká, moravská a slezská města a památky, které jste už dlouho chtěli navštívit. V nabídce máme moderní wellness hotely, hotely a penziony se sportovními areály, další v blízkosti rybníků a jezer nebo ve vyhlášených lázeňských městech.

Nebo vás zajímají i jiné turisticky oblíbené zahraniční destinace jako Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko, Bulharsko a další?

V nabídce máme také poznávací zájezdy, wellness pobyty nebo pobyty spojené se sportem (lyžařské zájezdy, golfové pobyty apod.). Mezi rodinami s dětmi jsou stále oblíbenější tzv. klubové hotely se zázemím pro děti a s animačním programem pro děti i dospělé, pro dospělé a starší klienty naopak zase cestovní kanceláře nabízejí speciální slevy či hotely pouze pro dospělé („only adults“).

Napište nám své požadavky a my vám zašleme nabídku na míru! Můžete nás kontaktovat přes poptávkový formulář nebo na e-mail monika@kalimera-recko.cz.