Greece

Letoviska ostrova Thassos

Ostrov Thassos - letoviska.

Kinira je malá, pitoreskní vesnička s asi 100 stálými obyvateli, postavená v amfiteatrálním stylu na okolních zelených svazích. Leží u moře na východním pobřeží ostrova, 20 km jižně od hlavního města.

více

Limenaria je druhým největším městem ostrova Thassos, žije tu zhruba 2500 obyvatel. Letovisko se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, 38 km od hlavního města Limenas (Thassos). Obklopuje ho krásná zelená příroda.

více

Město Thassos

Limenas

Hlavní město ostrova se nachází v severovýchodní části ostrova, na pobřeží Egejského moře. Hlavní město čítá zhruba 3000 obyvatel, kteří mu přezdívají Limenas, což v řečtině znamená “přístav”.

více

Pachis je malé letovisko s asi kilometr dlouhou, velmi hezkou a oblíbenou pláží. Leží v nejsevernějším cípu ostrova, 10 km od hlavního města Thassos a v těsné blízkosti letoviska Skala Rachoniou.

více

Malé letovisko s písčitou pláží nalezneme v jihozápadní části ostrova, v blízkosti města Limenaria. Vzdálenost vesnice Pefkari od hlavního města ostrova je asi 40 km.

více

Bývalá rybářská osada a dnes oblíbené letovisko Potos se nachází v jihozápadní části ostrova, ve vzdálenosti asi 42 km od hlavního města Thassos. Potos leží na pobřeží ostrova mezi menšími letovisky Kamari a Pefkari.

více

Skala Potamias je malé a klidné letovisko ležící u východního pobřeží ostrova, 15 km od hlavního města Thassos. Letovisko je zasazeno do krásné krajiny, obklopené kopci porostlými borovicemi a bujnou zelení. I přestože patří k moderním místům, městečko si stále zachovává tradiční ráz řecké vesničky.

více

Skala Prinou

Skala Prinos

Přímořské letovisko Skala Prinou leží v severozápadní části ostrova, 16 km od hlavního města Thassos. Skala Prinou bylo v minulosti rybářskou osadou sousedního města Prinos a v posledních letech si získává stále větší ohlas.

více

Skala Rachoni

Skala Rachonis

Malé přímořské letovisko leží v severní části ostrova, 12 km od hlavního města Thassos. Skala Rachoni je bývalou rybářskou osadou města Rachoni a nachází se mezi letovisky Pachis a Skala Prinou.

více

Skala Sotiros

Skala Sotiras

Bývalá rybářská osada města Sotiras a dnes turistické letovisko s přístavištěm leží na západním pobřeží ostrova Thassos, asi 20 km od hlavního města Limenas.

více