Greece

Letoviska ostrova Thassos

Ostrov Thassos - letoviska.

Město Thassos

Limenas

Hlavní město ostrova se nachází v severovýchodní části ostrova, na pobřeží Egejského moře. Hlavní město čítá zhruba 3000 obyvatel, kteří mu přezdívají Limenas, což v řečtině znamená “přístav”.

více

Pachis je malé letovisko s asi kilometr dlouhou, velmi hezkou a oblíbenou pláží. Leží v nejsevernějším cípu ostrova, 10 km od hlavního města Thassos a v těsné blízkosti letoviska Skala Rachoniou.

více

Malé letovisko s písčitou pláží nalezneme v jihozápadní části ostrova, v blízkosti města Limenaria. Vzdálenost vesnice Pefkari od hlavního města ostrova je asi 40 km.

více

Bývalá rybářská osada a dnes oblíbené letovisko Potos se nachází v jihozápadní části ostrova, ve vzdálenosti asi 42 km od hlavního města Thassos. Potos leží na pobřeží ostrova mezi menšími letovisky Kamari a Pefkari.

více

Skala Potamias je malé a klidné letovisko ležící u východního pobřeží ostrova, 15 km od hlavního města Thassos. Letovisko je zasazeno do krásné krajiny, obklopené kopci porostlými borovicemi a bujnou zelení. I přestože patří k moderním místům, městečko si stále zachovává tradiční ráz řecké vesničky.

více

Skala Prinou

Skala Prinos

Přímořské letovisko Skala Prinou leží v severozápadní části ostrova, 16 km od hlavního města Thassos. Skala Prinou bylo v minulosti rybářskou osadou sousedního města Prinos a v posledních letech si získává stále větší ohlas.

více

Skala Rachoni

Skala Rachonis

Malé přímořské letovisko leží v severní části ostrova, 12 km od hlavního města Thassos. Skala Rachoni je bývalou rybářskou osadou města Rachoni a nachází se mezi letovisky Pachis a Skala Prinou.

více

Skala Sotiros

Skala Sotiras

Bývalá rybářská osada města Sotiras a dnes turistické letovisko s přístavištěm leží na západním pobřeží ostrova Thassos, asi 20 km od hlavního města Limenas.

více