Greece

Výlety na ostrově Santorini

Unikátnost ostrova Santorini je patrná na první pohled. Vysoké strmé skály vystupující z moře a na nich vesničky tvořené malými modro-bílými domečky v typickém, tzv. kykladském stylu. Zdálky se vám může zdát, jakoby na skaliskách ležel sníh. Ostrov je tak pozůstatkem po ohromném výbuchu vulkánu, ke kterému došlo kolem r. 1500 př. n. l. – jedná se vlastně o kráter sopky. Jícen sopky byl naopak po erupci zatopen mořem a dnes z něj vyčniví jen několik sopečných ostrůvků.

Nejoblíbenějšími výlety jsou tak lodní výpravy kalderou (jícnem sopky), ostatně míří sem i většina fakultativních výletů. Můžete se vydat na okružní plavbu kalderou a přitom navštívit vulkanické ostrůvky Nea Kameni, Palea Kameni a Thirassia. Lodičkou se můžete nechat zanést také podél jižního pobřeží ostrova, kde se nacházejí ty nejkrásnější santorinské pláže, především Červená pláž a Bílá pláž. Koupání probíhá přímo z lodě.

A co byste řekli tomu, zakončit takový příjemný výlet pohledem na nádherný západ slunce? Zapadající slunce můžete pozorovat přímo z loďky nebo vás kapitán vysadí v přístavu Ammoudi, odkud vystoupáte nahoru do městečka Oia, proslulé úžasným výhledem na západ slunce.

Jste-li spíše suchozemské typy, doporučujeme navštívit hlavní město Fira, které je krásnou ukázkou místní architektury a nabízí i širší možnosti nákupů a zábavy. Ve městě naleznete Archeologické muzeum Thera, ochraňující cenné historické nálezy, a to především ze dvou významných archeologických nalezišť na ostrověstarobylého města Thira a naleziště Akrotiri. Tyto vykopávky jsou veřejnosti přístupné. Navštívit můžete i další památky ostrova Santorini.

Mohutný výbuch vulkánu dal ostrovu Santorini jeho jedinečnou podobu a vytvořil tu krásnou kalderu zatopenou mořem s několika vyčnívajícími sopečnými ostrůvky. Při plavbě kalderou postupně navštívíte známé ostrůvky Nea Kameni, Palea Kameni a Thirassia.

více

Muzeum vína (Vothonas)

Muzeum vína a vinařství rodiny Koutsoyannopoulos

Muzeum vína a vinařství Koutsoyannopoulos se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Při prohlídce muzea, které leží v podzemním jeskynním komplexu, se seznámíte s dlouhou a zajímavou historií vinařství na ostrově obohacenou o ochutnávku místních lahodných vín.

více

Západ slunce v městečku Oia

... a návštěva tradičních santorinských vesnic

Západ slunce v městečku Oia

Hledáte-li tip na romantický výlet, vydejte se do vesnice Oia. Oia je pověstná svými úchvatnými západy slunce a její návštěva v podvečerních hodinách se tak pro vás jistě stane nezapomenutelných zážitkem. Cestu na sever ostrova můžete také využít k návštěvě santorinských tradičních vesniček nebo například k degustaci chutných vín v místním vinařství.

více

Řecký ostrov Ios patří do souostroví Kyklády v Egejském moři a díky své blízkosti bývá často pro turisty z ostrova Santorini oblíbeným cílem jejich výletů. Ios je krásný ostrov s nádhernými zlatavými plážemi.. proč tedy během své dovolené v Řecku nenavštívit hned dva řecké ostrovy?

více

Pohoří Mesa Vouno se rozprostírá u jihovýchodního pobřeží řeckého ostrova Santorini, v blízkosti oblíbených letovisek Perissa a Kamari. Skalní masiv je významným archeologickým nalezištěm ostrova a díky nádhernému výhledu je i častým cílem turistických výletů.

více

Ostrov Santorini má několik krásných pláží, z nichž některé jsou unikátní i svým zbarvením. Vydejte se tak na pohodový lodní výlet a prohlédněte si ty nejznámější.

více

Jedno z nejlepších vinařství a největší producent vína na řeckém ostrově Santorini se nachází na vrcholu kaldery, na západním pobřeží ostrova. Santo Wines bylo založeno v roce 1947 a dnes patří k nejmoderněji vybaveným vinařstvím na řeckých ostrovech.

více

Fira (Thira nebo také Thera) je hlavním městem řeckého ostrova Santorini a leží na jeho západním pobřeží. Je to krásné, malebné městečko s typickými modro-bílými domečky postavenými vysoko na útesech, které jistě stojí za vaši návštěvu.

více

Starobylé město Théra (nebo také Thira) se rozkládalo na úpatí pohoří Mesa Vouno, v jihovýchodní části ostrova Santorini. Bylo to velmi vyspělé město, náboženské a obchodní centrum ostrova, a díky archeologickým vykopávkám ho dnes můžete obdivovat i vy.

více