Greece

Památky na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana - Korfu - Památky

Kromě nádherné přírody a všudypřítomné zeleně láká ostrov Korfu turisty také na množství historických památek či jinak architektonicky zajímavých budov. Ostrovní architektura je věrná tradičnímu řeckému stylu, pro který jsou charakteristické bílé domky s modrými okenicemi a dveřmi, malebná náměstíčka a spousta krásných kostelů a kaplí.

Snad nejfotografovanějším místem ostrova je úžina u poloostrova Kanoni se dvěma ostrůvky. Na jednom stojí klášter Vlacherna s malou kaplí a květinovou zahrádkou a na druhém, zalesněném ostrůvku, kterému se přezdívá Myší ostrov, můžete navštívit klášter Pantokrator. Ke klášteru Vlacherna lze dojít i pěšky, protože je s pevninou spojen dlouhým molem, na ostrov Pontikonissi musíte doplout.

Vydáte-li se ke klášteru Paleokastritsa, zamíříte naopak do výšin ostrova a můžete se kochat krásným výhledem na daleké okolí. Původ tohoto stále fungujícího pravoslavného kláštera sahá až do 13. století a dnes funguje částečně i jako muzeum. Směrem na jih, také vysoko nad západním pobřežím ostrova, stojí další krásný klášter Panagia Mirtiotissa. Váže se k němu legenda o mnichu Danielovi a andělském zjevení. Řecké ostrovy jsou také oblíbenou destinací pro trávení líbánek či dokonce pro uspořádání svatebního obřadu samotného. Přední místo v tomto směru zaujímá hlavně ostrov Santorini, proslulý úžasnými kapličkami a dechberoucími západy slunce. Ale ani Korfu nezůstává pozadu. Snoubenci si oblíbili například kostel Ypapanti, který leží u východního pobřeží ostrova, obklopen vodou a klidnou atmosférou.

Máte-li rádi dalekou historii, můžete navštívit ruiny tří byzantských hradů, které byly na ostrově vybudovány, aby chránily místní obyvatele před pirátskými výpravami. Hrad Kassiopi strážil severovýchod ostrova, hrad Angelokastro hlídal severozápadní pobřeží a hrad Gardiki bránil jih ostrova. Dnes se už z těchto pevností dochovaly povětšinou jen pozůstatky nesilnějších zdí.

K turisticky přitažlivým památkám patří jistě i zámek Achilleion, sídlo rakouské císařovny Sissi. Zámek pochází z konce 19. století a stále je krásně udržovaný, v současnosti funguje jako místo konání různých společenských akcí. Turisté tu obdivují především krásné zahrady a sochy olympských bohů

A nesmíme samozřejmě zapomenout na hlavní město Korfu (Kerkyra), kde si milovníci historie a památek přijdou na své. Historická část města (Corfu Old town) byla v roce 2007 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Klášter Paleokastritsa

Krásný pravoslavný klášter Paleokastritsa se nachází na zeleném útesu v severozápadní části řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 25 km severozápadně od hlavního města.

více
Klášter Panagia Mirtiotissa

Klášter Panagia Mirtiotissa se vypíná na kopci u západního pobřeží řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 17 km západně od hlavního města. Ke vzniku kláštera se váže krásná legenda.

více

Klášter Vlacherna

Klášter Panny Marie Vlacherenas, Panagia Vlacheron

Klášter Vlacherna

Malebný klášter Vlacherna, který je unikátní především svým umístěním, představuje jeden z nejznámějších symbolů řeckého ostrova Korfu. Nachází se u východního pobřeží ostrova, nedaleko (asi 4 km jižně) od hlavního města Korfu.


více
Kostel Ypapanti (Kommeno)

Kostel Ypapanti stojí na ostrůvku u východního pobřeží řeckého ostrova Korfu, v blízkosti letoviska Kommeno. Nachází se cca 11 km severozápadně od hlavního města Kerkyra.

více
Perithia (Palaia Peritheia)

Vesnice Perithia (Palaia Peritheia) je unikátní místo, starobylé a opuštěné, s velmi zvláštní atmosférou. Nachází se v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, ve vzdálenosti cca 40 km severně od hlavního města.

více

Pozůstatky byzantské pevnosti Angelokastro se nacházejí u západního pobřeží řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 28 km západně od hlavního města. Hrad patří mezi významné historické památky, a to nejen ostrova Korfu.

více

Ruiny byzantského hradu Kassiopi se nacházejí v severní části řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 36 km severně od hlavního města. Jedná se o velmi významnou historickou památku a může také posloužit jako tip na zajímavý výlet.

více
Ruiny pevnosti Gardiki

Ruiny byzantské pevnosti Gardiki se nacházejí ve střední až jižní části řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 27 km jižně od hlavního města. Do dnešní doby se dochovaly pouze zbytky hradeb, i tak ale hrad patří mezi důležité historické památky ostrova.

více

Zámek Achilleion

Achilleio

Zámek Achilleion

Zámek Achilleion se nachází u východního pobřeží řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 10 km jižně od hlavního města. V minulosti sídlo císařovny Sissi je i dnes zachovalou a krásnou historickou budovou, která funguje jako centrum kulturních a společenských akcí.

více