Greece

Letoviska ostrova Kos

Hlavní strana - Kos - Letoviska

Ostrov Kos - letoviska.

Agios Fokas je menší, klidné letovisko nacházející se ve východní části ostrova Kos, cca 6 km jižně od letoviska Psalidi a cca 8 km od hlavního města.

více

Letovisko Antimachia se nachází v jihozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Kos, v blízkosti místního letiště. Jeho vzdálenost od hlavního města je asi 23 km. Letovisko tvoří tradiční řecká vesnice Antimachia, která turisty láká především svoji atmosférou a historickými památkami.

více

Asfendiou je menší, tradiční řecká vesnice usazená v lesích na severním svahu hory Dikeo. Nachází se ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Kos, cca 14 km jihozápadně od hlavního města.

více
Kamari

Přístavní letovisko Kamari se nachází v jihozápadním cípu ostrova, na pobřeží zálivu Kefalos. Od hlavního města Kos je vzdáleno cca 40 km. Mezi turisty si získala oblibu především pláž Kamari s krásným výhledem na záliv a s několika skvělými tavernami.

více
Kardamena

Letovisko Kardamena je jedno z nejoblíbenějších na ostrově Kos, disponuje perfektním turistickým zázemím a několika krásnými plážemi. Kardamena leží při jeho jižním pobřeží, cca 28 km jihozápadně od hlavního města Kos.

více
Kefalos

Letovisko Kefalos se nachází v jihozápadním cípu ostrova v zálivu Kefalos, cca 40 km od hlavního města Kos.

více
Lagoudi

Lagoudi je krásná horská vesnice obklopená svěží zelení, která se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Kos. Leží cca 15 km jihozápadně od hlavního města a jen asi 1 km od vesničky Asfendiou.

více

Letovisko Lambi se nachází v severovýchodní části ostrova a je v podstatě předměstím hlavního města Kos.

více
Marmari

Marmari je menší, ale neustále se rozvíjející přímořské letovisko. Leží na severní straně ostrova mezi letovisky Tigaki a Mastichari, cca 15 km západně od hlavního města Kos. Návštěvníci si letovisko oblíbili především pro jeho čisté pláže a vodní aktivity.

více

Letovisko Mastichari tvoří vesnice s přístavem a leží v severozápadní části ostrova Kos, cca 22 km západně od hlavního města. Zdejší pláž je mnohými hodnocena jako nejkrásnější pláž ostrova.

více
Město Kos

Od května do října probíhá hlavní turistická sezona ve městě Kos. Toto správní středisko ostrova se nachází na severovýchodním pobřeží, 25 kilometrů od letiště a nabízí bohaté společenské i kulturní vyžití a celou řadu světově známých architektonických památek.

více

Letovisko Platani (nebo Kermentes) tvoří vesnice v blízkosti archeologického naleziště Asklepion. Nachází se v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Kos, pouze cca 3 km od centra hlavního města.

více

Letovisko Psalidi leží ve východní části ostrova Kos, na úseku pobřeží od města Kos po mys Psalidi. Vzdálenost letoviska od hlavního města je cca 4 km východně a jedná se de facto o jeho předměstí. 

více

Pyli

Pili

Pyli je jedna z nejstarších vesnic na ostrově Kos a nachází se ve střední části jeho vnitrozemí, cca 16 km jihozápadně od hlavního města. Dělí se na dvě části - Kato Pili ("Dolní Pili"), která se rozprostírá na ještě relativně rovinatém podloží, a Áno Pili ("Horní Pili") zasahující už na úpatí hory Dikeos.

více
12>