Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Letoviska

Pro snazší orientaci je ostrov Rhodos členěn na jednotlivá turistická letoviska či střediska. V některých případech tato letoviska vznikla logicky a přirozeně z původní městské či venkovské zástavby, jako např. Rhodos (hlavní město), Ialyssos, Ixia (předměstí hlavního města) nebo Faliraki, Kolymbia, Pefki (původní rybářské osady). Najdeme zde ale i uměle vytvořená letoviska, která vznikla vlastně tím, že se díky vzrůstajícímu cestovnímu ruchu vybudoval nový hotel či komplex několika hotelů a tato oblast se označila jako letovisko, často pojmenované podle nejbližší vesničky – např. Afandou, Fanes, Kalithea, Kiotari, Lardos, Lindos.

Pro svoji dovolenou si můžete vybírat z menších a klidných letovisek (např. Afandou, Gennadi, Haraki, Kalithea, Lachania, Plimmiri, Stegna) i z letovisek, která jsou vyhlášená nočním životem, zábavou a atrakcemi všeho druhu (např. Faliraki, Kolymbia, Lindos, Rhodos). Většina letovisek leží u mořského pobřeží, ale ani vnitrozemská střediska nejsou výjimkou (např. Archangelos, Pastida).

Ostrov Rhodos nabízí svým návštěvníkům opravdu rozmanité možnosti, kde strávit dovolenou. Více informací naleznete u jednotlivých letovisek níže.