Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Letoviska

Pro snazší orientaci je ostrov Rhodos členěn na jednotlivá turistická letoviska či střediska. V některých případech tato letoviska vznikla logicky a přirozeně z původní městské či venkovské zástavby, jako např. Rhodos (hlavní město), Ialyssos, Ixia (předměstí hlavního města) nebo Faliraki, Kolymbia, Pefki (původní rybářské osady). Najdeme zde ale i uměle vytvořená letoviska, která vznikla vlastně tím, že se díky vzrůstajícímu cestovnímu ruchu vybudoval nový hotel či komplex několika hotelů a tato oblast se označila jako letovisko, často pojmenované podle nejbližší vesničky – např. Afandou, Fanes, Kalithea, Kiotari, Lardos, Lindos.

Pro svoji dovolenou si můžete vybírat z menších a klidných letovisek (např. Afandou, Gennadi, Haraki, Kalithea, Lachania, Plimmiri, Stegna) i z letovisek, která jsou vyhlášená nočním životem, zábavou a atrakcemi všeho druhu (např. Faliraki, Kolymbia, Lindos, Rhodos). Většina letovisek leží u mořského pobřeží, ale ani vnitrozemská střediska nejsou výjimkou (např. Archangelos, Pastida).

Ostrov Rhodos nabízí svým návštěvníkům opravdu rozmanité možnosti, kde strávit dovolenou. Více informací naleznete u jednotlivých letovisek níže.

Letovisko Afandou leží na severovýchodním pobřeží řeckého rekreačního ráje Rhodos, asi 20 km od hlavního města, mezi středisky Kolymbia a Faliraki. Svůj název dostalo podle vnitrozemské vesničky Afandou, ve které trvale žije kolem 6 tisíc obyvatel. Po Ialyssu je to druhá největší vesnice na ostrově. Říká se, že její původní název pochází od slova „Afandos“, což v překladu znamená "skryté místo“ – místo ukryté za kopcem, kde se schovávali místní obyvatelé před nájezdy pirátů.

více

Letovisko Aghios Isidoros tvoří horská vesnice postavená na východních svazích hory Attavyros v západní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 65 km jihozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Apolakkia tvoří klidná vesnice a okolí plné olivovníků v jihozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 90 km jihozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Apollona tvoří malebná vesnice a okolí plné olivovníků ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 53 km jihozápadně od hlavního města.

více

Na východní straně řeckého ostrova, asi 3 km od pobřeží Středozemního moře směrem do vnitrozemí, najdete letovisko Archangelos (někdy psané také jako Arhangelos). Archangelos je druhé největší město ostrova Rhodos, ač se rozprostírá na rozloze necelého 1,5 kilometru čtverečního, a má toho ze své bohaté historie stále mnoho co nabídnout. Městečko je zasvěceno archandělovi Michaelovi, což odráží i jeho název. Vzdálenost letoviska od hlavního města Rhodos je cca 30 km a nejblíže směrem k moři leží letovisko Stegna.

více

Letovisko Archipolis tvoří rušná tradiční vesnička v severní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 33 km jihozápadně od hlavního města. V blízkosti (cca 3 km) stojí nádherný kostel Agihos Nektarios, který je také oblíbeným místem pro svatby a křtiny.

více

Letovisko Arnitha tvoří malá malebná vesnička skrytá mezi kopci v jihozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 75 km jihozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Asklipio tvoří krásná horská vesnice a okolí plné olivovníků a vinné révy v jihovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 64 km jihozápadně od hlavního města. Nejdůležitějším znakem Asklipia je středověký hrad, který postavili rytíři ve 13. století.

více

Letovisko Damatria tvoří historická vesnice v severozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 20 km jihozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Eleousa tvoří menší příjemná vesnička a okolí plné stromů v severní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 37 km jihozápadně od hlavního města.

více

Letovisko Embonas tvoří nádherná tradiční vesnice a okolí plné zeleně a vinic v západní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 52 km jihozápadně od hlavního města.

více
Faliraki

Faliraki patří k nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším turistickým letoviskům na ostrově Rhodos, je proslavené především jako „centrum veškerého dění, zábavy a atrakcí“ a také jako místo s krásnými písečnými plážemi. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova, asi 15 km od hlavního města Rhodos. Pro ubytování můžete vybírat z malých i větších hotelů, či apartmánů rozmístěných různě po letovisku (od klidnějších částí až po rušné centrum).

více

V nabídce cestovních kanceláří se letovisko Fanes začalo objevovat teprve nedávno. Leží na západní straně ostrova Rhodos a jedná se v podstatě o hotelový komplex. Vesnička Fanes je od hotelové části, resp. od moře vzdálena asi 1,5 km.

více

Gennadi leží na východním pobřeží ostrova Rhodos, a to v jeho jižní části. Sousedí s letoviskem Kiotari. Gennadi je trochu zvláštním „letoviskem“, od ostatních odlišným. Jedná se o bývalou zemědělskou oblast, cestovním ruchem dosud stále příliš nezasaženou. Pro ubytování zde slouží několik hotelů, ale mimo ně toho k vidění moc není. Při procházkách nenarazíte na žádnou vesničku ani původní zástavbu, jedná se spíše o oblast políček a pustiny.

více
1234>