Letoviska ostrova Karpathos

Hlavní strana -Karpathos -Letoviska -Město Karpathos (Pigadia)

Město Karpathos (Pigadia) - ostrov Karpathos

Město Karpathos (Pigadia)

Přístavní město Karpathos, nazývané také Pigadia, se nachází v centrální části východního pobřeží ostrova. Leží ve scenerickém zálivu s dlouhou pláží se skálami a horami v pozadí, z nichž vyvěrají prameny, které daly městu jméno (Pigadia znamená "pramen"). Město má asi 2 700 obyvatel a je hlavním přístavem ostrova Karpathos.

Karpathos, Město Karpathos (Pigadia) na mapě Google maps

Pigadia nepatří k městům přeplněným masovou turistikou, přesto tu turistika hraje klíčovou roli. Atmosféra města je veselá a příjemná, noční život tu však nečekejte nějak zvlášť divoký. Nachází se zde několik hotelů a apartmánů. Celkově je město poměrně mladé, postavené z montovaných domů v americkém stylu, které tu nechávají stavět Řekové vracející se z emigrace v USA. Tomu odpovídá i architektura, která se liší od ostatních měst na ostrově.

Centrum města tvoří přístav s restauracemi, tavernami a kavárnami, ideální k příjemným procházkám a posezení nebo jen tak k relaxaci u západu slunce. V okolí přístavu můžete navštívit mnoho dalších zajímavých věcí. Pozůstatky starověkého města Potideon, založeného Mykéňany a de fakto předchůdce dnešního města. Kostelíky postavené na okolních skalách jsou také nádherné. Dále se můžete vydat například k Poseidonově jeskyni, určené k uctívání starověkých bohů Poseidona a Afrodity, která je ale dostupná pouze z lodi. Ti, kdo preferují spíše akci a výlety po okolí, budou jistě rádi za možnost pronajmutí si auta nebo motorky.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám