Letoviska ostrova Kefalonia

Sami - ostrov Kefalonia

Přístavní město Sami leží na východním pobřeží Kefalonie, 26 km od Argostoli. Je to jedno z nejznámějších letovisek v Kefalonii, které uspokojí všechny návštěvníky. Místní přístav spojuje město s Itálií a s peloponéským poloostrovem a Ithakou.

Kefalonia, Sami na mapě Google maps

Sami je skvělou destinací pro strávení dovolené. Nádherná nábřeží lemovaná restauracemi a kavárnami, široké dlážděné ulice a budovy z benátské éry dávají městu nebývalý šarm a odrážejí bohaté kulturní a historické dědictví ostrova. Důkazem toho je i největší antické naleziště Kefalonie, které se nachází právě v této oblasti. Město získalo na mezinárodním věhlasu poté, co si jej hollywoodští filmaři vyhlédli pro natočení filmu "Mandolína kapitána Corelliho" s Nicolasem Cagem a Penelope Cruz v hlavních rolích.

Hlavní pobřežní promenádu, která vede z přístavu skrze město, tvoří mnoho moderních budov, převážně hotely a apartmány, obchody, restaurace a kavárny. Zdejší pláže jsou písčité i oblázkové a nabízejí návštěvníkům různé možnosti vyžití - můžete si zkusit nějaký vodní sport, odpočívat na lehátku, potápět se nebo šnorchlovat. Místní pláže nejsou tolik známé, proto nebývají přeplněné.

Lze si pronajmout automobil nebo skútr a navštívít například nedaleké jeskyně Drogarati a Melissani.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám