Letoviska ostrova Samos

Limnionas - ostrov Samos

Limnionas je menší přímořské letovisko s tradiční vesničkou, které leží v jihozápadní části ostrova Samos, pod horou Kerkis. Od letiště je letovisko vzdáleno cca 50 km a od hlavního města Samos cca 55 km.

Samos, Limnionas na mapě Google maps

Vesnička Limnionas je umístěna v idylicky krásné zátoce s písečnou pláž na jedné straně a s malými oblázky na straně druhé. Moře je křišťálově čisté, ideální pro šnorchlování a potápění, dokonce zde můžete narazit na podmořské jeskyně. Dno zátoky pokrývají oblázky a doporučují se boty do vody, ve střední části pláže je však vstup do moře pohodlný. Na pláži najdete několik taveren nabízejících řecké speciality. Zátoka je obklopena kopci a horami s olivovymi hájemi, cypřiši a borovicemi, krásná příroda přímo vybízí k romantickým procházkám a narazit můžete i na tradiční řecké vesničky nebo kláštěr v horách. Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově s jemným pískem a teplým mořem Psili Ammos je jen pár kilometrů od Limnionas v oblasti Votsalakia Kampos.

Nákupní možnosti jsou v Limnionas omezenější než ve větších letoviskách, nicméně základní potřeby jako čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, nápoje, vybavení na pláž i poštovní služby jsou zde k dispozici. Taverny jsou spíše pro romantické posezení než rušné noční párty. Limnionas je tak ideální pro klidnou dovolenou strávenou v krásném prostředí.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám