Letoviska ostrova Samos

Hlavní strana -Samos -Letoviska -Město Samos (Vathy)

Město Samos (Vathy) - ostrov Samos

Město Samos (Vathy) je hlavním městem řeckého ostrova Samos a leží nad zátokou nazývanou Vathy (v řečtině "hluboký"), která se nachází v severovýchodní části ostrova.

Samos, Město Samos (Vathy) na mapě Google maps

Město Samos se do značné míry rozprostírá na kopci, vynikne tak mnoho krásných kostelů, malé i velké čtvrti, jsou zde k vidění i neoklasické budovy. V hlavním městě najdete také největší přístav na ostrově. Město se skládá ze dvou částí - starobylé oblasti Vathy (malebné uličky a tradiční domy) a nově vybudovaného Samosu (moderní část). Nejrušnějším místem ostrova je naměstí Pythagoras s dominantou sochy mramorového lva a spoustou kaváren a restaurací. Náměstí prošlo v roce 2014 rekonstrukcí. Další dobré kavárny můžete navštívit podél hlavní silnice kolem přístavu. Ve městě jsou také dvě velmi zajímavá muzea - archeologické muzeum (především vzácné sochy z Egypta, Persie, Kypru i Samosu, honosná je přes 5 m vysoká socha Koura) a muzeum vína. Jak se na hlavní město sluší, samozřejmostí je nemocnice, banky, autobusové zastávky, hromadná doprava, mnoho různorodých obchodů, restaurací atd. A večer se pak otevře množství klubů a diskoték.

Nejoblíbenější pláž Gangos se nachází severozápadně od města. Pokud se ale vydáte procházkou podél pobřeží kolem města, narazíte na spoustu malých zátok a pláží, kde najdete soukromí. Mezinárodní letiště Aristarchos leží cca 13 km jižně od města, letoviska Kerveli cca 10 km, Kokkari cca 11 km a Karlovassi 33 km.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám