Pláže na ostrově Thassos

Pláž Metalia - ostrov Thassos

Metalia Beach

Pěkná a zároveň trochu zvláštní, písčito-oblázková pláž Metalia leží na jihozápadním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti letoviska Limenaria. Svoje jméno pláž získala podle staré železářské továrny, jejíž pozůstatky tu stojí dodnes.

Thassos, Metalia na mapě Google maps

Právě díky těžařské minulosti této oblasti je Metalia unikátní a odlišná od ostatních pláží na ostrově Thassos. Na břehu se mísí písek s oblázky, ale jedná se o tzv. "pohyblivý písek", který někdy silný mořský proud stáhne s sebou do moře a obnaží tak kameny a skály. Děje se tak často při okraji, což může znesnadnit vstup do vody. Pravděpodobně si všimnete i trochu jiné barvy kamenů, kterou způsobuje železité podloží tohoto místa. Z pláže jsou i dnes viditelné staré vysoké těžební pece a oblast kolem pláže spadá pod chráněná území ostrova.

Pláž se pyšní křišťálově čistou a průzračnou vodou, je tak ideálním místem pro šnorchlování. Pláž je organizovaná, můžete si pronajmout lehátka a slunečníky a koupit si lehké občerstvení v místním snack baru. Pláž je dobře přístupná, krátkou stezkou z městečka Limenaria se dostanete na malou zátoku, kde se pláž Metalia nachází.

Pláž Metalia je velmi klidná. Na pravé straně pláže najdete malý tunel ve skalách, kterým se dostanete k dalším, mnohem menším plážičkám. Naopak vydáte-li se na druhou stranu, až nahoru nad město Limenaria, dojdete ke kruhu, kde jsou umístěna všechna znamení zvěrokruhu. Stoupněte si před svoje znamení, zavřete oči a načerpejte pozitivní energii.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám