Letoviska poloostrova Chalkidiki

Loutra - Chalkidiki (Kassandra)

Loutra Agias Paraskevi

Loutra

Klidné přímořské letovisko Loutra leží na jihozápadním pobřeží poloostrova Kassandra na Chalkidiki. Jeho vzdálenost od hlavního města Polygyros je cca 83 km a od Soluně je vzdáleno asi 130 km. Díky zdejším léčivým pramenům funguje také jako lázeňské městečko.

Chalkidiki, Loutra na mapě Google maps

Přírodní lázně tvořené horkými sirnými prameny

Letovisko se někdy také nazývá "Loutra Agias Paraskevi", protože vesnic jménem "Loutra" najdeme na Chalkidiki více. Tato vesnička leží 5 km od starobylého městečka Agias Paraskevi, které bylo pojmenováno podle místního starého kostela.

Název vesnice Loutra odkazuje k sirným pramenům vyvěrajícím v této oblasti, neboť slovo "Loutra" znamená v řečtině "pramen". Těmto horkým pramenům jsou obecně přisuzovány léčivé účinky, udává se jejich pozitivní vliv na různá onemocnění typu revmatismus, artritida, ekzém či akné. Prameny byly objeveny a veřejnosti zpřístupněny až po druhé světové válce a díky sopečné činnosti dosahují teploty až 39 °C. Svůj pobyt si tak můžete zpříjemnit návštěvou zdejších termálních lázní. Několik hotelů zareagovalo na poptávku turistů a zařadilo do svých nabídek i lázeňské služby.

Letovisko Loutra - vybavenost a pláž Loutra

Městečko Loutra nabízí svým návštěvníkům veškeré potřebné zázemí, které lze od turistického střediska očekávat. K dispozici tu jsou mimo jiné ubytovací kapacity, obchody, restaurace i bary. Součástí letoviska je také nádherná písčito-oblázková pláž Loutra, jejíž čistota byla oceněna i tzv. modrou vlajkou EU.

Pro koho je středisko vhodné?

Loutra je klasickým prázdninovým turistickým střediskem, kde se většina obyvatel věnuje cestovnímu ruchu. Zbylá část obyvatel žije především z rybolovu, chovu včel nebo z pěstování oliv. Letovisko bychom tak doporučili návštěvníkům, kteří touží po koupeli v sirných pramenech, rádi lenoší na krásné pláži a chodí na procházky v pěkném okolí borovicových lesů.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám