Výlety na poloostrově Chalkidiki

Hlavní strana -Chalkidiki -Výlety -Termální lázně Agia Paraskevi

Termální lázně Agia Paraskevi - Chalkidiki (Kassandra)

Termální lázně Loutra - Agias Paraskevi

Termální lázně Agia Paraskevi

Moderní termální lázně Agia Paraskevi, které využívají léčebných účinků horkých sirných pramenů, naleznete na jihozápadním pobřeží poloostrova Kassandra na Chalkidiki.

Chalkidiki, Termální lázně Agia Paraskevi na mapě Google maps

Léčivé účinky termálních pramenů

V oblasti mezi oblíbenými turistickými letovisky Loutra a Agias Paraskevi vyvěrají z hlubin země sirné prameny, díky sopečné aktivitě zahřívané až na 39 °C. Zajímavostí je, že tyto prameny tu začaly být využívány až po druhé světové válce. Podle legendy objevil první zdroj jeden z vesničanů, který hledal síru kvůli své vinici. Po druhé světové válce obyvatelé vesnice odstřelili skálu dynamitem a na povrch země se dostaly doposud skryté zdroje podzemních termálních pramenů.

Zdejší minerální hypertonická voda obsahuje velké množství chloridu sodného, v menším poměru sulfan (známý také jako sirovodík) i sloučeniny bromidu a boru. Díky jejich jedinečnému chemickému složení se místním termálním pramenům přisuzují i nemalé léčebné účinky. Využívají se při onemocnění pohybového aparátu (kostry, kloubů a svalů) - revmatitidě, artritidě nebo při bolestech způsobených starými zlomeninami a nesprávným držením těla. Udává se jejich pozitivní vliv na kožní nemoci - dermatitidu, lupénku, ekzém či akné, i na močová a gynekologická onemocnění.

Na informačních stránkách samotných lázní Agia Paraskevi (www.halkidikispa.com) se dočtete, že "omlazují tělo i ducha".

Termální lázně - vybavení a nabízené služby

Termální lázně Agia Paraskevi, které byly na tomto místě vybudovány, patří tedy mezi poměrně nové a také moderní lázně. Lázně jsou vybaveny vnitřními i venkovními bazény, saunami, hydromasážními vanami, tělocvičnou i barem. Využít můžete i nejrůznějších služeb jako hamam masáží, fyizoterapeutických masáží a dalších lázeňských procedur. Klient si může zaplatit i konzultaci s lékařem a sestavení svého individuálního plánu léčby.

V případě delších léčebných procedur se můžete ubytovat buď v pokojích přímo v lázeňském areálu nebo v blízkých hotelech. Lázně se nacházejí v úžasném prostředí okolních zelených borovic, na vysokém útesu s dechberoucím výhledem na dálky Egejského moře.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám