Pláže na poloostrově Chalkidiki

Hlavní strana -Chalkidiki -Pláže -Mega Portokali

Pláž Mega Portokali - Chalkidiki (Sithonia)

Portokali Beach / Kabourotrypes (Kavourotripes)

Mega Portokali

Kombinace jemného písku a bílých vápencových skal vybíhajících do moře, to je jedna z nejkrásnějších pláží na řeckém poloostrově Chalkidiki - pláž Mega Portokali. Jedná se o jednu ze dvou "portokalských" pláží, které se nacházejí na východním pobřeží poloostrova Sithonia na Chalkidiki.

Chalkidiki, Mega Portokali na mapě Google maps

"Kavourotripes"

Na východní straně poloostrova Sithonia leží oblast známá svými unikátními vápencovými skalami, které v moři vytvářejí velmi specifické útvary. Tyto skalnaté výběžky si vysloužily označení "Kavourotripes", což v překladu znamená "krabí díry". Odtud se tak poté nazývá celá tato oblast. Pláž Mega Portokali nalezneme v zalesněném terénu poloostrova Sithonia (tzv. "prostřední prst" poloostrova Chalkidiki), mezi většími turistickými letovisky Vourvourou a Sarti.

Portokalské pláže Mega Portokali a Orange

Pláž Mega Portokali je menší, neorganizovaná a čistě přírodní. Povrch pláže tvoří jemný světlý písek, na okrajích už spíše samotné vápencové podloží, které pokračuje dál i po mořském dně. Moře je tu křišťálově čisté a plavání v těchto vodách je tak opravdových požitkem. Užijete si tu i polehávání ve vodě a relax, protože mořské dno je zpočátku velmi mělké. Moře má v této oblasti zajímavou barvu, kdy průzračně čistá, světlá voda přechází do tmavší modré až zelené. V kombinaci se světlým pískem a vápencovými skalami pak vytváří nádherný barevný kontrast.

Mega Portokali je menší ze dvou "portokalských" pláží. Tou větší je pláž Orange, která je organizovaná a návštěvníkům nabízí potřebné turistické zázemí. Známá je také tím, že na zdejších vápencových skalách naleznete i několik vytesaných obrazců a soch, například postavu mořské panny. V letních měsících bývá ale pláž Orange hodně plná.

Jak se na pláž dostat

Portokalské pláže nejsou z hlavní silnice vidět, protože se ukrývají v okolním zalesněném terénu. Z hlavní silnice tak sledujte odbočku s názvem "Portokali". Nerovná a poměrně prudká cesta vás potom zavede na parkoviště v těsné blízkosti pláže Orange. Na sousední pláž Mega Portokali vás poté zavede malá cestička. V okolí můžete objevit i další malinké pláže, ty jsou už ale skryté a izolované a nevedou k nim vyšlapané cesty.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám