Pláže na poloostrově Chalkidiki

Pláž Orange - Chalkidiki (Sithonia)

Orange Beach / Kabourotrypes (Kavourotripes)

Orange

Jedna z nejkrásnějších pláží na řeckém poloostrově Chalkidiki, oblíbená písečná pláž s jedinečnými vápencovými útvary. Orange je jedna ze dvou "portokalských" pláží, které se nacházejí na východním pobřeží poloostrova Sithonia na Chalkidiki.

Chalkidiki, Orange na mapě Google maps

"Kavourotripes"

U východního pobřeží poloostrova Sithonia leží oblast známá svými unikátními vápencovými skalami, které vybíhají až do moře a vytvářejí tu velmi specifické útvary. Tyto skalnaté výběžky si vysloužily označení "Kavourotripes", což v překladu znamená "krabí díry". Odtud se tak poté nazývá celá tato oblast. Pláž Orange nalezneme v zalesněném terénu poloostrova Sithonia (tzv. "prostřední prst" poloostrova Chalkidiki), mezi většími turistickými letovisky Vourvourou a Sarti.

Pláž Orange - její vzhled a vybavenost

Pláž Orange je pokrytá jemným světloučkým pískem a je plně organizovaná. Turistům je tu k dispozici plážový servis v podobě lehátek a slunečníků, toalet, plážového baru i stánku s občerstvením. Díky křišťálově čisté vodě a mělkému dnu je to tu ráj i pro menší děti, dospělí tu zase rádi šnorchlují a v místech, kde se dno svažuje do hloubky, pozorují podmořský život.

Moře má v této oblasti zajímavou barvu, kdy průzračně čistá, světlá voda přechází do tmavší modré až zelené. V kombinaci se světlým pískem a vápencovými skalami pak vytváří nádherný barevný kontrast. A když si ve vodě jednotlivé vápencové útvary obejdete, objevíte tu i několik obrazců, které nejsou dílem přírody. V některých skalách jsou totiž vytesané sochy, například mořská panna. Podle některých sochy vytvořili studenti z umělecké školy, podle jiných zase tajemný vousatý muž jménem Dionýsios.

Pláž není z hlavní silnice vidět, protože je schovaná v zalesněném terénu. Z hlavní silnice tak sledujte odbočku s názvem "Portokali". Nerovná a poměrně prudká cesta vás potom zavede na parkoviště v těsné blízkosti pláže Orange.

Pro koho je pláž vhodná

Pláž Orange je opravdu nádherná, v hlavní turistické sezoně tu bývá ale bohužel poměrně přelidněno. Zatoužíte-li tak po větším klidu, vydejte se na sousední pláž Mega Portokali. Ta je sice neorganizovaná, ale o to více si můžete vychutnat přírodní krásu této oblasti, a bývá tu méně turistů. V okolí můžete objevit i další malinké pláže, ty jsou už ale skryté a izolované a nevedou k nim vyšlapané cesty.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám