Pláže na poloostrově Chalkidiki

Hlavní strana -Chalkidiki -Pláže -Skala Fourkas

Pláž Skala Fourkas - Chalkidiki (Kassandra)

Skala Fourka Beach

Skala Fourkas

Nádherná písčitá pláž Skala Fourkas leží na západním pobřeží poloostrova Kassandra na Chalkidiki, v blízkosti stejnojmenné přímořské vesnice.

Chalkidiki, Skala Fourkas na mapě Google maps

Pláž je součástí prázdninového letoviska Skala Fourkas, vyhledávaného především rodinami s menšími dětmi a staršími páry. Letovisko tvoří několik rodinných hotelů, obchodů a taveren a je zasazeno do malebného prostředí okolních zelených kopců.

Oblast Skala Fourkas si získala oblibu hlavně díky své krásné dlouhé pláži, pokryté jemným bílým pískem a omývané křišťálově čistou vodou. Pláž je částečně organizovaná, v její centrální části si lze pronajmout lehátka a slunečníky, okrajové části pláže jsou již volné a klidnější. Pobřeží klesá do moře pozvolna, a tak tu jsou často vidět malé děti hrající si v mělké vodě. Za svoji čistotu a vybavenost získala pláž ocenění tzv. modré vlajky EU.

Součástí pláže je malý přístav pro rybářské lodě a v blízkosti pláže funguje také výborná rybí taverna. V létě pláž navštěvují i turisté z blízkých středisek a vesniček, např. Fourka, Siviri, Posidi nebo Mola Kalyva. Auto nebo motorku můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti přímo u pláže.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám