Letoviska poloostrova Chalkidiki

Skala Fourkas - Chalkidiki (Kassandra)

Skala Fourka

Skala Fourkas

Oblíbené plážové letovisko Skala Fourkas se nachází na západním pobřeží poloostrova Kassandra na Chalkidiki. Leží ve vzdálenosti cca 63 km jižně od hlavního města Polygyros a zhruba 95 km od města Soluň.

Chalkidiki, Skala Fourkas na mapě Google maps

Poloha a charakteristika letoviska Skala Fourkas

Městečko Skala Fourkas se občas zaměňuje s vesnicí Fourka, což jsou dvě odlišné obce, i když sousední. Skala Fourkas je poměrně velká vesnice, kde žije asi 700 stálých obyvatel. Leží přímo u mořského pobřeží a stejný název nese i místní přístav. Zatímco vesnice Fourka se nachází v údolí krajiny, 2 km směrem od pobřeží.

Letovisko Skala Fourkas patří mezi klidné, spíše rodinné resorty. K dispozici jsou tu návštěvníkům menší hotely, několik obchodů, stánků s občerstvením a rybích taveren. Obklopují ho nízké kopce porostlé hustou a zelenou vegetací.

Pláž Skala Fourkas

Turistické středisko je oblíbené především díky své nádherné písčité pláži Skala Fourkas, které za svoji čistotu a vybavenost získala i ocenění tzv. modré vlajky EU. Díky pozvolnému vstupu do moře je pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi. V blízkosti pláže se nachází malý přístav pro rybářské lodě.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám