Letoviska ostrova Karpathos

Hlavní strana -Karpathos -Letoviska -Afiartis (Kipi Afiarti)

Afiartis (Kipi Afiarti) - ostrov Karpathos

Afiartis (Kipi Afiarti)

Poměrně velké přímořské letovisko Afiartis leží na jihu ostrova v blízkosti letiště a asi 14 km od hlavního města Karpathos. Neleznete tu ty nejpozoruhodnější pláže celého ostrova.

Karpathos, Afiartis (Kipi Afiarti) na mapě Google maps

Díky příznivým větrům, které v této oblasti vanou v letní sezóně, si letovisko velmi oblíbili surfaři. I proto zde sídlí několik surfařských klubů a škol a každoročně se v Kipi Afiarti pořádají mezinárodní závody. Milovníci surfingu tu naleznou tréninkové zálivy, rozdělené podle obtížnosti. Chlazené nápoje si můžete vychutnat v některé z osvěžoven při pobřeží. V letovisku se nachází několik apartmánů, taveren a barů.

Nedaleko odtud, jižním směrem, vede prašná cesta k půvabné a turismem nedotčené pláži Diakoftis. Kromě malého občerstvení a několik lehátek není příliš vybavená. Hlavním lákadlem k návštěvě tohoto místa je úchvatná krajina. Bílý písek v kombinaci se smaragdovým mořem tvoří nádhernou exotickou scenérii.

Kousek dále, asi 4 km severozápadně od pláže Diakoftis, leží pláž Michaliou Kipos. Pláž vyniká pozoruhodnými skalisky různých tvarů.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám