Letoviska ostrova Karpathos

Amoopi - ostrov Karpathos

Amoopi

Letovisko Amoopi leží při moři, v jižní části ostrova, nedaleko města Lakki. Díky neobyčejnému okolí se tu cestovní ruch stále víc a víc rozrůstá.

Karpathos, Amoopi na mapě Google maps

Vesnice se rozprostírá naproti zalesněným kopcům, obklopená skalami. Na vrcholku nad vesnicí, s výhledem na moře, stojí kostelík svatých apoštolů, postavený v jeskyni zvané Xetrypiti.

V oblasti Amoopi nalezneme tři hlavní pláže: menší (Mikri), větší (Megali, taktéž zvaná Votsalakia) a pláž Pera Ammos. Všechny jsou vybavené lehátky a slunečníky a občerstvením v jejich blízkosti. Zároveň jsou snadno dostupné a navazují na sebe v krátkých vzdálenostech. Písčitá pláž Mikri leží na mírném svahu a díky její vybavenosti lehátky a slunečníky je určená především těm, kteří si chtějí užívat klidu a relaxace. Pláž Megali (též Votsalakia) pokrývají oblázky. Je oblíbenější, protože nabízí různá vodní vyžití. Pláž Pera Ammos patří mezi písčité a díky pozvolnému vstupu do moře se hodí pro rodiny s dětmi. Skaliska obklopující celé letovisko vytvářejí na plážích příjemné závětří. Pláže mají čistou, azurovou vodu, ve které se pěkně šnorchluje. Skály zasahující až do moře tvoří krásná zákoutí ke zkoumání. Kromě těchto pláží jsou v okolí i menší opuštěné zátoky.

K ubytování tu slouží celá řada různých hotelů a apartmánů. Turisté mohou využívat několik restaurací, taveren, barů a obchodů. Výletníky potěší autopůjčovna.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám