Letoviska ostrova Kefalonia

Kato Katelios - ostrov Kefalonia

Vesnička s malebnou pláží na jihovýchodě ostrova, 29 km od hlavního města Argostoli. Vesnice leží mezi letovisky Skala a Lourdas.

Kefalonia, Kato Katelios na mapě Google maps

Bývalá rybářská vesnice, dnes letovisko Kato Katelios, které tvoří malý přístav, pláž s několika restauracemi u moře, obchody se suvenýry a autopůjčovna. Jedná se o rovinatou oblast, na jejímž západním konci mají želvy Careta velkou pláž ke kladení vajíček.

Oblast je rozdělená na část Kato, která zahrnuje několik taveren a obchodů při pláži, a část Katelios (Ano), kde se soustředí ubytovací zařízení a obytné domy. Okolí pokrývají lesní porosty, olivové háje a údolí plná zeleně, což ocení především milovníci přírody. Místo je známé jako velmi klidné letovisko, vhodné k odpočinku a relaxaci. A protože spadá pod chráněné území, platí tu velmi přísná opatření.

V letovisku nalezneme krásnou písečnou pláž s občerstvením, lehátky a s úžasnými zelenými kopci v pozadí. Pláž láká nejen ke koupání, ale i k dlouhým procházkám.

Za návštěvu stojí kostel Svaté panny Marie, k němuž se váže tajuplné vyprávění. Každý rok se tu v období od 5. do 15. srpna objevuje několik hadů, kteří se zdržují na zdi kostela a poblíž ikony panny Marie. Potom zmizí v divočině a nikdo je nenajde až do příštích oslav. Podle místních se neobjevili pouze dvakrát, a to před druhou světovou válkou a před ničivým zemětřesením v roce 1953. Podle legendy jsou to jeptišky, které tu v roce 1705 sloužily. Tenkrát na vesnici zaútočili piráti. Sestry se modlily ke svaté panně a ta je údajně proměnila v hady a tím je zachránila před smrtí a otroctvím. Od té doby se sem každoročně vracejí, aby uctili svoji zachránkyni.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám